تاریخ درج خبر : 1395/06/15
کد خبر : ۵۵۲۷۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار سقط جنین در کهگیلویه و بویراحمد

آمار تشکیل پرونده جهت سقط درمانی در مدت مشابه سال گذشته 41 مورد و صدور گواهی سقط درمانی 30 مورد بوده است که در مقایسه با امسال افزایش داشته است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان، بنا بر اعلام آخرین آمار توسط پزشک قانونی کهگیلویه و بویراحمد، در پنج ماه سالجاری تعداد 44 مورد گواهی صدور مجوز سقط درمانی در ادارات پزشکی قانونی صادر شده است.

بر اساس این گزارش، در پنج ماه سالجاری تعداد 61 مورد پرونده با موضوع سقط درمانی در اداره کل پزشکی قانونی استان پذیرش شده است که از این تعداد 44 مورد با بررسی مدارک و مستندات موردنیاز، منجر به صدور مجوز سقط طبی گردید، تعداد 9 مورد عدم صدور مجوز و تعداد 8 مورد نیز بعد از تشکیل پرونده به جهت عدم پیگیری مراجعین بایگانی شده است.

آمار تشکیل پرونده جهت سقط درمانی در مدت مشابه سال گذشته 41 مورد و صدور گواهی سقط درمانی 30 مورد بوده است که در مقایسه با امسال افزایش داشته است.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد طی سه سال متوالی گذشته به نسبت جمعیت در صدر آمار میزان معاینات جسمانی سقط درمانی به ازای هر صد هزار نفر در کشور قرار دارد.

تأکید مجدد بر مراجعه به‌موقع متقاضیان سقط درمانی به پزشکی قانونی

یکی از مهم‌ترین شروط صدور مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی سن بارداری است که بر اساس قانون باید قبل از چهارماهگی یا 19 هفتگی بر اساس سونوگرافی‌های معتبر انجام گیرد. در صورت وجود شرط فوق سایر شرایط ازجمله وجود ناهنجاری در جنین که موجب حرج مادر شود و یا بیماری مادر که ادامه بارداری را برای او با خطر جانی توأم می‌سازد، مورد بررسی قرار می‌گیرد. لذا پزشکان محترم در مورد ارجاع به‌موقع مادران باردار و مادران در مورد مراجعه به‌موقع به ادارات پزشکی قانونی می‌بایست محدودیت زمانی فوق را مدنظر قرار دهند.

گفتنی است، سقط‌جنین یک امر ناپسند در شرع اسلام و همچنین عرف جامعه است اما بنا بر برخی شرایط خاص مانند اینکه احتمال خطر برای مادر یا برخی مشکلات که در قانون مشخص‌ شده است، اقدام به سقط‌جنین به‌صورت قانونی می‌نمایند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد