تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

۸ استان کشور برای حضور در نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج اعلام آمادگی کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸ استان کشور برای حضور در نمایشگاه سراسری صنایع دستی که به میزبانی شهر یاسوج برپا می‌شود اعلام آمادگی کردند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، محمود باقری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی از 20 تا 26 شهریور در شهر یاسوج، اظهار داشت: این نمایشگاه به منظور معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل هنرمندان استان در زمینه صنایع دستی برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون استان‌های البرز، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، اصفهان، فارس، کرمانشاه و ایلام برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته در  سالن شرکت مخابرات استان واقع در شرف‌آباد برپا می‌شود.

باقری عنوان کرد: در این نمایشگاه سوغات محلی، دست بافته های سنتی عشایر، آداب و رسوم مردم همراه با اجرای آیین‌های سنتی استان برای عموم مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

وی صنایع دستی را از مهم‌ترین ظرفیت‌ها برای جذب گردشگر عنوان و ابراز کرد: صنایع دستی با گذشت زمان و کهنه شدن نه تنها بی‌ارزش نمی‌شود بلکه هر چه زمان بیشتری از تولید آنها بگذرد بر ارزششان افزوده خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه صنایع دستی این استان در دو سال گذشته جهش خوبی در کشور داشته است، گفت: باید از ظرفیت‌های این بخش برای افزایش تولید و اشتغال در استان استفاده شود.

باقری با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته هنرهایی مانند سیاه‌چادربافی، گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی و غیره به علت غفلت به فراموشی سپرده شده بود، تصریح کرد: با حمایت دولت بخشی از این هنرها احیا شد که به میزان زیادی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای هنرمندان صنایع دستی مؤثر بوده‌اند.

وی با بیان اینکه صنایع دستی امروز تنها یک کالا تلقی نمی‌شود بلکه می‌تواند جوابگوی بخشی از اقتصاد ما باشد، عنوان کرد: صنایع دستی علاوه بر نقشی که در ایجاد اشتغال و درآمدزایی دارد می‌تواند به عنوان یک کالای فرهنگی نوع فکر، فرهنگ و نگرش مردم ما را منتقل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به کسب رتبه نخست استان کهگیلویه و بویراحمد در جذب اعتبارات صنایع دستی اشاره داشت و ابراز کرد: سال گذشته حدود 3 میلیارد تومان اعتبارات صنایع دستی این استان جذب و به فعالان این عرصه پرداخت شد.

باقری ادامه داد: امسال نیز حدود 5 میلیارد تومان به بخش صنایع دستی استان تخصیص یافته که برای رونق اشتغال در این بخش به هنرمندان صنایع دستی پرداخت می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد