تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

میزان باروری در کهگیلویه وبویراحمد کاهش یافت

معاون اطلاعات و برنامه سازمان بودجه کهگیلویه وبویراحمد گفت: اگر شهروندان در شهرستانها در طرح سرشماری اطلاعات دقیق خود را ارائه ندهند ان منطقه در دریافت و تقسیم اعتبارات متضرر خواهد شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، علی شهابی در جلسه شورای اداری گچساران افزود: وارد کردن اطلاعات دقیق از سوی مردم تاثیر بسیاری در تخصیص اعتبارات منطقه دارد.

وی بیان کرد: در طرح آمارگیری سال 90 درکهگیلویه وبویراحمد آمار شهرنشینی کهگیلویه وبویراحمد به 52 درصد رسیده که این نشان از مهاجرت روستائیان به شهرها  است.

معاون اطلاعات و برنامه سازمان بودجه کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: این آمار در سال 1355 تنها 12 درصد بوده که در آخرین طرح سرشماری سال 90 افزایش داشته است.

شهابی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ جمعیتی در سطح کشور بیست و نهمین استان است.

وی گفت: در حال حاضر در آخرین طرح سرشماری کهگیلویه وبویراحمد در هر خانواده چهارنفر زندگی می کنند که این آمار نشان دهنده کاهش جمعیت در استان است.

معاون اطلاعات و برنامه سازمان بودجه کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: میزان باروری درکهگیلویه وبویراحمد کاهش یافته است.

شهابی بیان کرد: کاهش نرخ باروری، افزایش اولویت ادامه تحصیلات دانشگاهی درخانواده ها، تجمل گرایی در ازدواج، تک فرزندی، تهاجم فرهنگی، افزایش تعداد سالمندان، افزایش مهاجرت نیروی متخصص، مهاجرت بی رویه به شهرها و توزیع نامناسب جمعیت و امکانات در استان از چالش ها و مشکلات مطرح شده در طرح سرشماری است.

وی افزود: اگر شهروندان در شهرستانها اطلاعات دقیق خود را ارائه ندهند آن منطقه در دریافت و تقسیم اعتبارات متضرر خواهد شد.

معاون اطلاعات و برنامه سازمان بودجه کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: بر اساس طرح سرشمار و امار امکان شناخت جمعیت هرمنطقه جهت اجرای برنامه های عمرانی و اقتصادی و فرهنگی به وجود می آید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد