تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کشت کلزا در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشت دانه های روغنی کلزا در 2 هزار و 950 هکتار از زمین های کشاورزی این استان آغاز شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، شهرام عسکری افزود: کشت دانه های روغنی کلزا در مناطق گرمسیری و سردسیری کهگیلویه و بویراحمد تا پایان آبان ادامه دارد.

وی با اشاره به اهمیت دوره کشت، از کشاورزان مناطق سردسیری خواست برای انجام عملیات کشت اقدام کنند.

عسکری ابراز کرد: کشت دانه های روغنی کلزا در این استان 10 برابر نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

وی با اشاره به وارد شدن بخش عمده ای از این محصول از خارج از کشور تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، دولت حمایت های ویژه ای برای توسعه کشت محصول دانه های روغنی کلزا دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پرداخت تسهیلات بلاعوض 50 درصد تامین دستگاه های ریزکارنده کشت، افزایش تعهدهای بیمه ای از 9میلیون ریال به 15 میلیون ریال در هر هکتار و خرید تضمینی این محصول از جمله حمایت های دولت برای افزایش تولید دانه های روغنی کلزا است.

عسکری پرداخت یارانه بذر، تسهیلات کم بهره بانکی برای توسعه کشت و تدارک به موقع انجام کشت از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای افزایش کمی و کیفی محصول دانه های روغنی کلزا است.

وی گفت: عملیات کشت دانه های روغنی کلزا در مناطق سردسیری کهگیلویه و بویراحمد در شهریور و مناطق گرمسیری در مهر امسال انجام خواهد شد.

عسکری بیان کرد: هم اکنون 19 تن بذر دانه های روغنی برای توزیع بین کشاورزان آماده شده است.

270 هزار هکتار زمین کشاورزی در این استان وجود دارد.

بهره برداران کهگیلویه و بویراحمد سالانه 800 هزار تن محصول کشاورزی تولید می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد