تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

باغ موزه دفاع مقدس و دهکده مقاومت در کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از احداث باغ موزه دفاع مقدس و دهکده مقاومت در این استان خبر داد و گفت: در باغ موزه دفاع مقدس آثار جنگ به صورت ثابت به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سردار یدالله بوعلی در نشست کمیته عمرانی اجلاسیه یک هزار و 880 شهید کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: یاسوج تنها شهری بوده که هیچگونه المان دفاع مقدسی در آن وجود ندارد در حالی در برخی از روستاهای و شهرهای کوچک کشور المان یا تندیسی از دفاع مقدس و امام(ره) وجود دارد که متاسفانه این زیبنده این استان نیست.

وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته پیش مقدمات برگزاری کنگره شهدای استان انجام شده اما همچنان در این مورد عقب هستیم، عنوان کرد: اگر اراده و توان خود را برای هرچه بهتر برگزاری این اجلاسیه بکار ببریم می‌توانیم نقش استان را در حوزه نرم افزاری در قالب‌های عکس، فیلم، سرود و نماهنگ در کنگره ملی شهداء به کشور معرفی کنیم.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه به برکت برگزاری کنگره ملی شهدای استان، باغ موزه دفاع مقدس و دهکده مقاومت احداث می شود، بیان کرد: در باغ موزه دفاع مقدس آثار جنگ به صورت ثابت به نمایش گذاشته می شود و دهکده مقاومت شبیه پارکی چند منظوره در قالب حوزه فرهنگی است که در سال جاری نیز زمین آن تحویل سپاه داده شده و سال جاری اعتبار اولیه آن اختصاص می یابد.

بوعلی مهمترین اماکن در نظر گرفته شده برای دهکده مقاومت را ایجاد سالن های ورزشی، پیست اسکی و موتورسواری،  سالن تیراندازی و استخر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در استان کارهای خوبی برای انجام اجلاسیه صورت گرفته شده است، بیان کرد: به برکت شهدا زیر ساخت‌های فرهنگی و آماده سازی کنگره شهدا فراهم و انجام شده اما هنوز جای کار وجود دارد.

فرمانده سپاه فتح با اشاره به اینکه اجلاسیه شهدا یک بار بیشتر برگزار نمی‎شود، افزود: همه باید دست به دست هم دهیم تا این کنگره به بهترین نحو و در خور شأن شهداء برگزار شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد