تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کسب رتبه قابل تقدیر سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در ارزیابی وزارت آموزش و پرورش

معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد از کسب رتبه قابل تقدیر سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در ارزیابی وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، سید مسعود ارجمند امروز با بیان این که استان کهگیلویه و بویراحمد از دوره پیش از انقلاب دارای محرومیت‌های زیادی بوده است، اظهار کرد: همین محرومیت‌ها موجب شده بود که درصد بالای بیسوادی در استان ما وجود داشته باشد.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان بیان کرد: اما با شکل‌گیری انقلاب و راه‌اندازی مجموعه خدوم نهضت‌ سوادآموزی تغییرات زیادی شکل گرفت و روز به روز از جمعیت بی‌سوادی استان کم شد.

این مسؤول افزود: اکنون معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان با همه توان و با مجموعه‌ای که برای ریشه‌کنی بیسوادی عزم و اهتمام جدی دارند در حال بستن مبادی بیسوادی هستند.

وی گفت: بر اساس کارهایی که انجام گرفته و ارزیابی‌هایی که انجام شده معاونت سوادآموزی استان ما موفق به کسب رتبه بسیار خوب و قابل تقدیر از سوی وزارت شده است.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ارزیابی در تعداد 17 شاخص بوده است.

وی با برشمردن برخی از شاخص‌ها گفت: اجرای طرح‌های مختلف، برنامه، نظارت، تبلیغات و رسانه‌ها و نگهداشت سوادآموزان از اقداماتی در سوادآموزی استان بوده که منجر به کسب این رتبه ارزنده شده است.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان ما موفق شده که در تشکیل شورای پشتیبانی سوادآموزی 17 درصد، در زمینه آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی 15/4 درصد، در میزان تحقق حجم ابلاغی 27/3 درصد از میانگین کشوری بالاتر باشد.

ارجمند افزود: همچنین در تولید، حضور در مطبوعات، نگهداشت سوادآموزان، آموزش طرح اولیاء بی‌سواد دانش آموزان، پیشرفت تحصیلی و نظارت از میانگین کشوری درصدهای بالاتری دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد