تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستاهای گوشه و مزدک؛

روایت زارعی از افرادی که سعی در سیاه نمایی خدمات به مردم دارند

آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستاهای گوشه و مزدک با حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

abrasani-rosta-goshe

به گزارش روابط عمومی آبفار، در ابتدای این مراسم مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید نگاه ویژه به خدمات‌رسانی به روستاها به‌ویژه در زمینه آب بوده است.

فیض‌الله پاسره بیان کرد: با تدابیر مقام معظم رهبری، پیشنهاد دولت و پیگیری نمایندگان مردم در مجلس، بودجه چشمگیری از صندوق توسعه ملی برای توسعه آبرسانی روستاها در کشور و به تبع آن استان ما تخصیص یافت.

وی گفت: از محل این منابع 18 مجتمع بزرگ و 7 پروژه آبرسانی تک روستایی را تعریف و عملیاتی کردیم که قریب به 471 روستا با جمعیتی بیش از 100 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پاسره با اشاره به شاخص 11/72 درصدی بهره‌مندی از آب در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد، بیان داشت: قریب به 5 درصد این شاخص در دولت تدبیر محقق شده و با تکمیل مجتمع‌های صندوق توسعه ملی شاهد افزایش چشمگیری در برخورداری روستائیان استان از آب آشامیدنی پایدار خواهیم بود.

وی گفت: مجتمع گوشه و مزدک به‌صورت کلی قریب به 5000 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و در این فاز 5/21 کیلومتر توسعه و بازسازی شبکه توزیع را بااعتباری قریب به 1 میلیارد و 700 میلیون تومان در شهریورماه آغاز کردیم و با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تا پایان سال جاری در دسترس روستائیان عزیز این مناطق قرار می‌گیرد.

مدیرعامل آبفار استان در پایان خاطرنشان کرد: آب‌رسانی سالم و با کیفیت به همه روستاهای استان را وظیفه خود می‌دانیم و جا دارد از مردم و روستائیان عزیز گوشه و مزدک که با حمایت و همراهی‌های خوب خود زمینه‌ساز اجرای این پروژه شدند تقدیر کنیم.

در ادامه نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: خدا را شاکریم به‌واسطه خدمات خوبی که در این روستاها و سایر نقاط استان شده است.

zareii-013

غلام محمد زارعی اظهار داشت: فراموش نمی‌کنیم زمانی را که برای شنیدن مشکلات این روستاها در همین مسجد آمدم و از خداوند خواستم که روزی که خواسته‌هایتان جامع عمل پوشیده‌اند در جمعتان حاضر شوم و اکنون خوشحالم بخش‌های زیادی از مشکلات مردم مرتفع شده است و امروز همان روز موعود است.

وی تصریح کرد: اگر به درون پاک و زلال و وجدان‌های بیدارتان مراجعه کنید، تحولی را که در این 3 سال گذشته در همه حوزه‌ها اتفاق افتاده بسیار ملموس و قابل‌توجه‌تر از قبل خواهید دید.

زارعی بیان کرد: مهاجرت‌پذیری، توسعه کالبدی، افزایش جمعیت در این مناطق تفاوت مشهودی را بین انتظارات مردمی و سطح خدمات‌رسانی‌ها ایجاد کرده بود و به چالشی بزرگ بدل شده بود، چالشی که با صحبت‌های هر فردی دریایی از مشکلات بیان نمی‌شد و حتی بعضی‌ها ناامید از هر کمکی صرفاً به بیان مشکلات کوچک و موردی خود می‌پرداختند و از بیان مشکلات بزرگ ازجمله جاده، آب و مرکز درمانی و مواردی ازاین‌دست امتناع می‌کردند.

نماینده بویراحمد بیان کرد: این تفاوت دیدگاه مهم است والان دیدگاه و نگاه‌ها خواسته‌های بزرگی دارند و این رشد و ارتقاء دیدگاه مردم و تقاضای کارهای بنیادی و بزرگ، رشد فرهنگی بوده و نشان از اقدامات صورت گرفته چند سال اخیر است.

حاج زارعی افزود: وضعیت آب آشامیدنی در کشور و به‌خصوص استان باوجود منابع فراوان آب بحرانی است و در زمینه تأمین آب برای آبرسانی سالم و بهداشتی برای روستاها و شهرهای ما ظرفیت‌هایی خدادادی فراهم بوده اما وقتی سرمایه‌گذاری اتفاق نیفتد و اقدامات عملی و مهندسی لازم صورت نگیرد درواقع مثال این سخن هستیم «آب در کوزه و ما تشنه‌لبان می‌گردیم ».

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس عنوان داشت: در زمینه آب روستاها و حتی شهرهای ما و سایر استان‌های کشور مشکلات عدیده‌ای در زمینه آب وجود داشت و نمایندگان شما در مجلس به تکاپو افتادند به هر طریق ممکن راهی را پیدا کنند که در کنار کارهای معمول و جاری در دولت، بتوانند از منابع ویژه مسئله آب را سامان بدهند و متنی را تهیه و تقدیم رهبری کردیم که ایشان اجازه به دولت بدهند بخشی از منابع صندوق توسعه ملی برای تأمین آب آشامیدنی در روستاهای کشور هزینه شود که این امر محقق شد.

زارعی با اشاره به تخصیص قریب به 38 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی به استان، افزود: از میان 18 مجتمع تعریف‌شده آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، 10 مجتمع بزرگ و دو پروژه آبرسانی تک روستایی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا بااعتباری بالغ 14 میلیارد تومان اختصاص‌یافته که امروز شاهد اجرای یکی از این پروژه‌ها با افق عملیاتی بسیار خوبی در روستاهای گوشه و مزدک بااعتباری بیش از 1 میلیارد و شش‌صد میلیون تومان هستیم.

وی بیان داشت: جا دارد خاطره‌ای از بنیان‌گذار کبیر انقلاب که ایران الآن مدیون ایشان است بگویم، «هر زمان لیوان آبی را خدمت امام می‌دانند اگر نصف آن را مصرف می‌کرد دستمالی بر روی آن قرار می‌داد که بماند برای مصارف بعد» و ما هم باید قد نعمات را بدانیم و حراست از آب نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نعمت‌های خدا به انسان تکلیف عرفی و شرعی است.

زارعی اضافه کرد: ما در سرزمین خشک و کویری و کم‌آبی هستیم، متوسط بارندگی از 700 میلی‌متر به حدود 500 میلی‌متر کاهش‌یافته و به همین میزان منابع ما کاهش‌یافته و بد نیست بگویم جنگ آینده جنگ آب است.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هر مترمکعب آب بسته به محل اجرای پروژه قریب به 2500 تومان هزینه دارد و این در حالی است که با قیمتی حدود 100 تا 200 تومان به دست شما می‌رسد و باید قدر این نعمت را بدانید.

زارعی بیان کرد: امسال باوجود کاهش قیمت نفت و مشکلات دولت، اعتبارات فقط در شهرستان بویراحمد 47 درصد پیشرفت داشته است و شما وظیفه دارید در برابر خداوند که خدمات نظام و دولت را اشاعه بدهید تا عده‌ای که می‌خواهند روی حقیقت سرپوش بگذارند برای اینکه نمی‌خواهند ببینند مردم وضعیت رفاه و شرایط زندگی‌شان بهبودیافته اجازه مانور پیدا نکنند.

این مسئول بیان داشت: روند بهبود وضعیت روستاها در زمینه راه، آب و این دست موارد را بیش از پیش شاهد خواهیم بود و هرچند رکود سراسری در زمینه تامین قیر در بخش راه ها را داشتیم این مساله مرتفع شد و با جدیت پیگیر بهبود و توسعه راه ها خواهیم بود.

زارعی در پایان به خاطر نشان کرد: احداث پارک بزرگ در روستاهای گوشه و مزدک در آینده نزدیک، ادامه طرح های آبرسانی این منطقه، احداث ساختمان آتش نشانی مرکزی، شروع عملیات اجرایی سرعت گیر های استاندارد در روزهای آینده، اتصال جاده گوشه و مزدک به جاده یاسوج – اصفهان بخشی از اقدامات ما بوده که شروع شده و یا در شرف عملیاتی شدن است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد