تاریخ درج خبر : 1395/06/16
کد خبر : ۵۵۲۸۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

14 استان برای حضور در نمایشگاه صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد اعلام آمادگی کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 14 استان سراسر کشور تاکنون برای حضور در نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات و هدایا در شهر یاسوج اعلام آمادگی کرده‌اند.

sanaye-dasti

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، محمود باقری روز چهارشنبه افزود: این نمایشگاه روزهای 20 تا 27 شهریور در سالن مخابرات واقع در بولوار کشاورز شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برپا می‌شود.

وی اظهار کرد: استان‌های البرز، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، اصفهان، فارس، کرمانشاه و ایلام ازجمله استان‌هایی هستند که برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

باقری عنوان کرد: در این نمایشگاه سوغات محلی، دست بافته‌های سنتی عشایر، آداب‌ورسوم مردم همراه با اجرای آیین‌های سنتی استان برای عموم مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی سوغات و هدایای شهر یاسوج با هدف معرفی دست‌ساخته‌های تولیدی مناطق مختلف کشور، بازاریابی و معرفی صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: این استان به لحاظ جذب اعتبارات صنایع‌دستی رتبه نخست کشور را کسب کرد.

باقری گفت: در سال‌های 93 و 94 بیش از 41 میلیارد ریال به هنرمندان صنایع‌دستی پرداخت شد.

باقری افزود: امسال نیز 50 میلیارد ریال به صنایع‌دستی این استان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی این استان نسبت به سال 91 بیش از سه برابر افزایش یافت.

باقری ادامه داد: هم‌اکنون 2 هزار و 100 کارگاه تولیدی یک‌نفره و 48 تعاونی تولیدی صنایع‌دستی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کند.

وی اظهار کرد: سال 91 حدود 700 کارگاه تولیدی یک‌نفره و چهار تعاونی در زمینه تولید صنایع‌دستی فعالیت می‌کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افزایش میزان تسهیلات پرداختی برای رونق صنایع‌دستی، حمایت جدی دولت از بیمه تأمین اجتماعی و آموزش از دلایل استقبال مردم از تولید صنایع در این استان است.

باقری ابراز کرد: هم‌اکنون پنج هزار و 700 هنرجوی کهگیلویه و بویراحمد پس از گذراندن آموزش‌های مقدماتی و به بافی، گواهی‌نامه مهارت صنایع‌دستی دریافت کرده‌اند درحالی‌که این تعداد در سال 91 کمتر از یکهزار و 600 نفر بود.

وی تعداد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی هنرمندان صنایع‌دستی در این استان را 776 تن برآورد کرد و گفت: تا چهار سال پیش 222 نفر زیرپوشش بیمه اجتماعی بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد