تاریخ درج خبر : 1395/06/19
کد خبر : ۵۵۳۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بیداد از کرایه‌ اتوبوس‌های (یاسوج -تهران)؛ دولت پاسخگوی ادعای تورم تک‌رقمی باشد!

به‌طورکلی در طول این سال‌ها کرایه شهر یاسوج به تهران با توجه به بعد مسافت و طول زمان حرکت نسبت به سایر مسیرهای مشابه دیگر شهرهای کشور تا تهران، بالغ‌بر 10 هزار تومان بیشتر بوده است. با این افزایش اخیر که 20 درصد شده، باز کمر مردم بیشتر خم خواهد شد.

یاد دولت قبل به خیر…

حداقل در دولت قبل در سال یک‌بار کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کرد، ولی امسال در ابتدای سال به مناسبت تعطیلات نوروز 20 درصد کرایه‌ها بالا رفت که هیچ‌وقت به حالت قبل از تعطیلات برنگشت. امروز (19 شهریور) نیز مجدداً اعلام شده که کرایه‌ها 25 درصد از سمت یاسوج به تهران و 30 درصد از سمت تهران به یاسوج افزایش یافته است!

طبق روال سال‌های قبل، حتماً نزدیک تعطیلات نوروز مجدداً 20 درصد افزایش خواهند یافت! تا در پایان سال 95 مجموعاً کرایه‌های برون‌شهری حداقل 65 درصد افزایش یافته باشد…

کاش کسی به فکر مردم و دانشجویان و … باشد. کاش مدیران دولتی، نماینده مردم و بستگانشان نیز با اتوبوس تردد (نه با هواپیما) تا درد مردم را درک می‌کردند. تا می‌دانستند کرایه یاسوج به تهران نسبت به مسافت‌های مشابه دیگر شهرهای کشور تا تهران، چقدر بیشتر است.

کاش می‌دانستند کرایه در نصف یک سال از 38 هزار به 65 هزار رسیدن یعنی چه؟ (با این حساب تا پایان سال حدود 85 هزار خواهد شد)

کاش حرف آن راننده خط یاسوج – تهران را می‌شنیدند که می‌گفت در بدترین حالت هر اتوبوس یاسوج به تهران در ماه، بالای 20 میلیون سود خالص (با کسر هزینه‌ها) برای مالک اتوبوس دارد! به قیمت خالی کردن جیب مردم… و آن راننده آرزو می‌کرد سهام جزئی از یک اتوبوس را می‌داشت!

کاش حداقل این را می‌دانستند تا خود به خرید اتوبوس اقدام می‌کردند و سود این کرایه گزاف یاسوج به تهران را به جیب می‌زدند…

کاش می‌دانستند که سرویس‌های خط یاسوج به تهران را افزایش نمی‌دهند تا انحصار کامل حفظ شود و جیب مردم خالی‌تر شود!

کاش حداقل دولت و مدیرانش ادعای کاهش تورم به تک‌رقمی را نداشته باشد!

البته برخی از این افزایش کرایه‌ها کشوری است، ولی به‌طورکلی کرایه یاسوج به تهران از سابق با بیس بالا (مبنای بالا) اعمال شده است و با افزایش درصدی کرایه‌های کشوری، نرخ کرایه یاسوج رشد فزاینده‌تری دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زیلایی ومارگون ولوداب گفت:

    وقتی نماینده واستاندارومسولان ومتولیان اموربه فکرعامه مردم نباشند نتیجه همین میشه،دستگاههای نظارتی قانونی قضایی حقوقی هم بی خیال موضوع هستند منافع فردی برمنافع جمعی الویت دارد.

پربازديد