تاریخ درج خبر : 1395/06/19
کد خبر : ۵۵۳۰۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تولید سالانه 214 هزار تن انواع مرکبات، سیب و میوه‌های هسته‌دار در کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش تولید محصولات باغی در استان خبر داد و گفت: سالانه 214 هزار تن انواع مرکبات، سیب و میوه‌های هسته‌دار در کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، شهرام عسکری بیا ن کرد:  استان کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت بالای تولید محصولات باغی دارای بیش از 41 هزار هکتار باغ است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که سال آینده رشد خوبی را در زمینه تولید محصولات باغی خواهیم داشت، گفت: بیش از 11 هزار هکتار باغ در کهگیلویه و بویراحمد به مرحله ثمردهی نرسیده است در غیر این صورت رشد قابل ملاحظه‌ای را سال آینده در تولید محصولات باغی خواهیم داشت.

وی با اشاره به حمایت جهاد کشاورزی از باغداران استان، تصریح کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد سالیانه 214 هزار تن مرکبات، سیب و میوه‌های هسته‌دار تولید می‌شود.

عسکری افزود: در مناطق گرمسیری و سردسیری کهگیلویه و بویراحمد 26 هکتار از زمین‌های شیبدار که ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به باغ را دارند شناسایی و احداث باغ انگور انجیر و گل محمدی برای این مناطق در نظر گرفته شده است.

وی از آغاز عملیات برداشت محصول لیمو ترش، زیتون و میوه‌های هسته دار در استان خبر داد و گفت: عملیات برداشت 15 هزار تن میوه‌های هسته‌دار تابستانه و 20 هزار تن محصول لیموترش و یک هزار و 200 تن زیتون در استان در حال انجام است و این مقدار نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد