تاریخ درج خبر : 1395/06/19
کد خبر : ۵۵۳۰۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
برنامه نایب قهرمان پارالمپیک ریو برای موفقیت در مسابقات جهانی لندن

تنها به رنگ زرد مدال طلا می‌اندیشم/ مادرم پشت صحنه این موفقیت بود

نایب قهرمان پارالمپیک ریو گفت: تنها به رنگ زرد مدال طلا می‌اندیشم.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، سامان پاکباز امشب در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: 21 سال سن دارم و متولد سال 74 شهر سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.

photo_2016-09-08_11-15-53

نایب قهرمان پرتاب وزنه پارالمپیک ریو گفت: شبکه چشم و اعصاب شبکه آن از بین رفته است و مرکز بینایی تار و تاریکی دارم.

این قهرمان کاروان شهدای منا در پارالمپیک ریو بیان کرد: چون مشکل مربوط به عصب است با دارو بهبود پیدا نمی‌کند.

پاکباز گفت: قبل از این و در هنگامی که مشکل نداشتم در رده سالم‌ها در رشته‌هایی مانند تکواندو تمرین می‌کردم و رقابت داشتم و اکنون در این رشته و در رده کم‌بینایان در خدمت ورزش کشورم هستم.

نایب قهرمان پارالمپیک ریو گفت: در المپیک و پارالمپیک چیزی قابل پیش‌بینی نیست؛ هرچند که پیش‌بینی مدال نقره و برنز را می‌کردم، اما با توجه به رنکینگی که وجود داشت در مورد مدال طلا پیش‌بینی مدال نداشتم.

پاکباز در ادامه با اشاره به برنامه‌های آینده خود تصریح کرد: تنها به رنگ زرد مدال طلا در آینده می‌اندیشم و از هم‌اکنون خود را برای مسابقات جهانی سال آینده که در تیرماه 96 در لندن برگزار می‌شود، آماده می‌کنم.

این قهرمان کهگیلویه و بویراحمدی تصریح کرد: مسابقات پارالمپیک برای من تمام شد و بعد از یک استراحت بسیار کوتاه دوباره تمرینات خود را برای کسب موفقیت‌های بیشتر شروع خواهم کرد.

وی با بیان اینکه پدر خود را در سال 89 از دست دادم، تشریح کرد: مادرم پشت صحنه این موفقیت‌ها بوده است و برنامه‌های تمرینی خود را زیر نظر برادرم محسن پاکباز ادامه می‌دهم که به مدت سه سال مربی من بوده است.

پاکباز با قدردانی از برنامه‌های خوبی که فدراسیون جانبازان و معلولان و به خصوص خسروی‌وفا رئیس این فدراسیون و همچنین رئیس انجمن دو و میدانی داشته، تبیین کرد: برای ورود به پارالمپیک باید سهمیه را کسب می‌کردم که این اتفاق در مسابقات جهانی قطر صورت گرفت و سپس به مدت سه ماه اردوی متمرکز داشتیم.

وی بیان کرد: اردوی خوب خارج از کشور نیز داشتیم و در سه استان کشور اردوهایی برگزار کردیم و هیچ کمبودی نداشتیم و مسؤولان برای ما کم نگذاشتند تا توانستیم این موفقیت را کسب کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد