تاریخ درج خبر : 1395/06/19
کد خبر : ۵۵۳۱۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج:

طرح سوال از شهردار را در شورا دنبال می کنم/ شهردار باید پاسخگوی تخلفات سازمان فضای سبز باشد

صبح امروز در فضای مجازی زمزمه‌هایی مبنی بر معرفی مدیرعامل جدید سازمان فضای سبز و پارک‌های شهرداری منتشر شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، فضای سبز در سه سال گذشته سه مدیریت مختلف را تجربه کرده و درنهایت همه این رفت‌وآمدها نتوانسته تاکنون مردم شهر یاسوج را راضی کند.

الهام آذرگشسب آخرین مدیر این سازمان بود که پس‌ازآنکه ماجرای استیضاحش در شورای شهر یاسوج مطرح شد ترجیح داد که استعفا دهد و خود را از هیاهو دور کند و بعد از وی هاشم محمدی نسب شهردار ناحیه 2 با حفظ سمت سرپرستی این سازمان را به عهده گرفت.

البته دوران سرپرستی وی کمتر از دو هفته بود و امروز زمزمه‌هایی مبنی بر انتصاب مدیرعامل فضای سبز شنیده شد که البته تا این لحظه از فرد خاصی نامی برده نشده است اما شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیرعامل این سازمان فردی غیر از محمدی نسب است البته در دو هفته گذشته صحبت‌های سرپرست چنان می‌نماید که خود وی تمایلی برای ماندن در این سازمان ندارد.

حال که تابستان رو به پایان است و فصل مسافر، چمن، پارک و فضای سبز نیز تمام شده این سؤال مطرح است که در فضای سبز چه می‌گذرد و آیا مدیریت سابق این سازمان تخلفی مرتکب شده و اگر جواب مثبت است آیا با استعفا صورت‌مسئله پاک شد و اگر تخلفی مرتکب نشده اعضای شورا بر چه اساسی خواستار استیضاح وی شدند.

هدایت اکبری رئیس شورا می‌گوید: پاسخ به این سؤال نیاز به زمان دارد و اضافه می‌کند دست‌کم باید تا پایان تعطیلات شورا یعنی 10 روز دیگر برای گرفتن پاسخ صبر کنیم.

هدایت امیری عضو و رئیس سابق شورا نیز با بیان اینکه شورای سازمان فضای سبز در جریان جزییات این موضوع است می‌گوید: ماجرای استیضاح بر اساس پیگیری و مستنداتی مطرح شد که آقای پایدار عضو شورا آن را در اختیار دارد و می‌تواند در این زمینه صحبت کند.

عضو دیگر شورای شهر نیز با تائید اینکه خبرهایی درباره انتصاب مدیرعامل جدید شنیده است می‌گوید: ماجرای استیضاح مدیرعامل سازمان فضای سبز در شرایطی مطرح شد که بنده به‌عنوان عضو شورای شهر در سازمان مواردی را به شهردار ارائه کردم.

سعید پایدار اضافه می‌کند: همچنان معتقدم که تخلفاتی انجام گرفت که با استعفا نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت چنان‌که سؤالات محرز و همراه با مستندات و ضمایم بود و اعضای شورای سازمان همچنان پیگیر آن هستند.

پایدار در پاسخ به این سؤال که چه کسانی در جریان تخلفات فضای سبز بوده و یا حتی نقش داشتند، گفت: فضای سبز شخصیت حقوقی مستقلی دارد اما وابسته به شهرداری است ولی برخی تخلفات نتیجه عدم نظارت شهرداری بوده که البته به‌عنوان نماینده مردم در شورای شهر بدون تعارف این مشکلات را پیگیری می‌کنم و در صورت لزوم طرح سؤال از شهردار را به شورای اسلامی شهر ارائه خواهم داد.

وی تأکید کرد: شهردار باید در مقابل تخلفات فضای سبز پاسخگو باشد و نباید تعهد به مردم را به هیچ بهایی بفروشیم.

وی در پاسخ به چگونگی انتخاب مدیرعامل سازمان فضای سبز افزود: طبیعت و فضای سبز هویت شهر یاسوج است و اگر این ویژگی را از یاسوج بگیرند، این شهر هیچ مشخصه مهم دیگری ندارد و من بر این باورم شهرداری باید فراخوانی بدهد و از همه متخصصین باتجربه‌ای که فکر می‌کنند توانایی مدیریت بر این سازمان را دارند دعوت کند که رزومه کاری خود برای مدیرعاملی این سازمان ارائه دهد.

او تأکید کند: سازمان فضای سبز ازلحاظ اهمیت، حجم کاری و اعتبارات به‌اندازه چندین اداره کل اهمیت دارد ولی متأسفانه تاکنون به دید یک سازمان خدماتی بی‌اهمیت به آن نگاه شده و دلیل این‌همه تغییر و تحول در این سازمان نداشتن برنامه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد