تاریخ درج خبر : 1395/06/19
کد خبر : ۵۵۳۱۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
زیبایی های ناشناخته سرزمین چهارفصل

شهنیز، جواهری گمشده در زاگرس (تصاویر)

آبشار شهنیز در منطقه ای بکر و با چشم اندازهای بی نظیر طبیعی در بخش مارگون شهرستان بویراحمد واقع شده است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، آبشار شهنیز در موقعیت جغرافیایی N3103 E5100 در حاشیه منطقه چشمه گلی شهنیز، روستایی از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد واقع شده است.

منطقه شهنیز یکی از مناطق گردشگری و بسیار زیبای استان کهگیلویه وبویراحمد است که دارای چشم اندازهای بدیع و بکر از طبیعت ایران است.

ارتفاع این آبشار در حدود 18 متر بوده که از ویژگی های این آبشار زیبا ، پرآب بودن در تمام فصول سال است و اگر خوش شانس باشید ، پرندگان زیبای طبیعت دنا را هم در مسیر و خود آبشار نظاره گر خواهید بود.

دسترسی به این آبشار از طریق جاده ارتباطی شهرستان مارگون به روستای چشمه گلی امکانپذیر است.

 طبیعت بکر ، دیدنی و مثال زدنی این بخش هنوز نا شناخته مانده و به طور مطلوب به مردم سایر شهرها و استان‌های کشور معرفی نشده است.

این بخش به دلیل برخورداری از جاذبه‌های گردشگری ، طبیعی ، اماکن مذهبی و تفریحی متعدد در صورت چاره اندیشی توسط مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور به شمار می‌رود.

بخش مارگون به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع و دارا بودن شگفتی ها و زیبایی‌های طبیعی از جمله جنگل‌های وسیع، آبشارها و چشمه سارهای جوشان، دره‌های سرسبز و اماکن مذهبی در جلوی چشم هر بیننده ای جلوگری می‌کند و چشم دل می‌رباید.

در دامنه و کوه‌های بخش و شهر مارگون گیاهان خوراکی و دارویی از جمله قارچ ، بن سرخ ( لیزک ) ، تره ، کرفس ، گل گاوزبان ، بو مادران( برنجاس) ، آویشن (اوریشم) ، لاله واژگون ، پونه ، به وفور یافت می‌شود که روح هر بیننده‌ای را نوازش می‌دهد.

اماکن مذهبی متعددی از جمله بقاع متبرکه امامزاده بی‌بی رقیه خاتون(س) ، بی‌بی‌زبیده خاتون (س) معروف به بی‌بی‌خاتونین ، امامزاده شیخ صدوق (ع ) و امامزاده شاهزاده غالب (ع) در این بخش وجود دارد. آبشار بهرام بیگی ، چشمه‌ها و آبشار شهنیز ، چشمه‌های آبسردان ، آبشار تنگریس ، برم مور زرد زیلایی از جمله جاذبه‌های طبیعی مستعد برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت گردشگری در بخش مارگون محسوب می شود.

لازم به ذکر است عکس های این منطقه زیبا و منحصر به فرد زاگرس در حاشیه برنامه کوهنوردی گروه کوهنوردی کاراکال شهر یاسوج ثبت شده اند.

عکس: سید امین صداقتی نیا

“برای دیدن اندازه اصلی عکس ها بر روی عکس مورد نظر کلیک کنید”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    قشنگه اما فقط شکال (بزکوهی) و کوهنوردان خبره میتوانند از زیباییهای شهنیز استفاده کنند

پربازديد