تاریخ درج خبر : 1395/06/19
کد خبر : ۵۵۳۱۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

بی‌تدبیری در واگذاری 3.5 هکتار زمین برای آرامستان در سی سخت/ برخورد قاطع دستگاه قضایی استان با چاقوکشی و قمه‌کشی

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از بی‌تدبیری در واگذاری 3.5 هکتار زمین برای آرامستان در سی سخت انتقاد کرد.

24945

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی در نشست دومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان خاطرنشان کرد: در گذشته طی مصوبه‌ای که با تدبیر انجام نشد در دل شهر سی سخت سه و نیم هکتار زمین را برای تبدیل‌شدن به آرامستان واگذار کردند که این تصمیم اشتباه بوده و هیچ توجیهی ندارد.

حجت‌الاسلام مزارعی تصریح کرد: مسئولان استانی و شهرستانی طی جلسه‌ای این مسئله را بررسی و حل کنند.

حضور زنان و دختران سایر صنوف در خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی خلاف قانون است

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در شهر یاسوج ساماندهی شوند.

مزارعی با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در شهر یاسوج افزود: خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی از سوی سازمان‌ها و نهادهای متولی باید ساماندهی شوند.

وی با اشاره به اینکه زن مطلقه، دختر فراری، دانشجویان متأهل و مشغول به کار در سایر مشاغل در این خوابگاه‌های اسکان دارند، تأکید کرد: نباید غیر از دانشجویان، زنان و دختران صنوف و مشاغل دیگر در خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی دخترانه اسکان داده و پذیرفته شود چراکه این امر خلاف قانون است.

برخورد جدی با تیراندازی در عروسی و عزا

وی ادامه داد: از سوی دستگاه قضایی استان با تیراندازی و استفاده از سلاح در عروسی و عزا و سایر برنامه‌ها ولو سلاح مجوز دار که موجب سلب آسایش و آرامش مردم می‌کنند برخورد جدی می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برخورد با اخلالگران در نظم و امنیت مردم در اولویت دستگاه قضایی استان است.

دستگاه قضایی استان با چاقوکشی و قمه‌کشی برخورد جدی می‌کند

مزارعی افزود: دستگاه قضایی با چاقوکشی و قمه‌کشی در سطح استان برخورد جدی می‌کند چراکه این اقدام مصداق محاربه است و کسانی که چنین عملی را مرتکب می‌شوند در کمترین زمان ممکن حکم آن‌ها صادر می‌شود.

وی گفت: در حوزه اجتماعی استان وضعیت نسبت به قبل تغییر کرده و همه تلاش کرده‌ایم تا در بین مردم آرامش باشد.

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای سالم‌سازی فضای جامعه به میدان بیاییم و با جنگ نرم دشمن مبارزه کنیم بنابراین بهترین جا برای مبارزه با جنگ نرم دشمن مدارس هستند.

استفاده از گوشی هوشمند توسط دانش آموزان در مدارس ممنوع شود

مزارعی بیان کرد: استفاده از گوشی هوشمند توسط دانش آموزان در مدارس ممنوع شود چراکه آسیب‌های جدی را در پی دارد.

وی ادامه داد: کمبود سرویس مدارس با همکاری شهرداری و سایر دستگاه‌های متولی پیگیری و برطرف شود تا در مهرماه و بازگشایی مدارس با چنین مشکلاتی مواجه نباشیم. باید در استفاده از سرویس مدارس دقت و توجه لازم صورت گیرد.

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به همراه دادستان مرکز استان در هفته بازگشایی مدارس در سطح استان گشت زنی خواهیم کرد و امور بازگشایی مدارس ارزیابی می‌شوند.

رئیس‌کل دادگستری استان گفت: بنیاد مسکن و شهرداری 20 روز فرصت دارند تا مشکل گازرسانی دو نقطه از شهر (خانوارهای شهرک بلکه و تعاونی مسکن در اکبرآباد) حل شود، پایان این فرصت هفته اول مهرماه است.

حجت‌الاسلام مزارعی تصریح کرد: جهان استکباری تلاش دارد تا به کشورمان در عرصه‌های مختلف ضربه بزند، بنابراین کم‌کاری، خیانت به مردم، اسلام و انقلاب است. نیاز داریم اتحاد، همدلی و حرکت جهادی را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: عهد ببندیم خدمت کنیم و مسئولیت‌های اجتماعی را به بهترین شیوه به‌جا بیاوریم زیرا بر این باورم اگر مردم را در پیچ‌وخم ادارات سرگردان کنیم باعث رویگردانی آن‌ها از نظام خواهد شد.

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر در موضوع انشعاب‌های غیرمجاز مسئولان و نهادهای مرتبط با شرکت‌های خدمات رسان سنگ‌اندازی کنند و نهایت همکاری را انجام ندهند برخورد لازم را در دستور کار قرار می‌دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد