تاریخ درج خبر : 1395/06/20
کد خبر : ۵۵۳۲۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مطرح کرد:

کمبود فضا و نیروی انسانی آموزشی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد از کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در بیشتر شهرستان‌ها و مناطق این استان خبر داد.

lash-rosta-kohgiloye

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، هادی زارع پور در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان افزود: در آغاز سال تحصیلی جاری با مشکلات و کمبودهای زیادی ازجمله پرداخت نشدن بهاء آب، برق و گاز مدارس در سطح استان مواجهیم که نیاز به مساعدت و همکاری شرکت‌های خدمات رسان است.

وی بیان کرد: نیازمند همکاری و مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و فرهنگی استان برای بازگشایی به‌موقع مدارس با کمترین مشکل هستیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود تشکیل 40 جلسه در سطح استان با موضوع پروژه مهر و برنامه‌ریزی‌های لازم اما در بیشتر شهرستان‌ها و مناطق استان در دوره ابتدایی با کمبود نیروی انسانی مواجهیم.

زارع پور تصریح کرد: در شهرهای یاسوج مرکز استان و مادوان با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم، در برخی روستاهای استان به 161 مدرسه پیش‌ساخته نیاز داریم و حومه شهر یاسوج، برخی مناطق و شهرستان‌های استان کمبود تجهیزات و امکانات آموزشی وجود دارد.

وی ادامه داد: 150 هزار دانش‌آموز در 2850 مدرسه سال تحصیلی جاری را در استان آغاز خواهند کرد که 14 هزار و 500 نیروی انسانی برای این امر ساماندهی شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از 23 تا 30 مهرماه به‌عنوان هفته زیباسازی مدارس استان در نظر گرفته شده است. 31 مهرماه زنگ غنچه‌ها و سوم مهرما زنگ شروع سال تحصیلی و مقاومت ایثار در مدارس این استان نواخته می‌شود.

زارع پور با اشاره به آمار 3900 کودک بازمانده از تحصیل در استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: کودکان بازمانده از تحصیل در این استان طبق آمار سال 94 از سوی وزارت آموزش‌وپرورش 2425 نفر اعلام شده که از این تعداد 706 نفر شناسایی نشده است اما مابقی شناسایی شده‌اند.

وی افزود: پوشش تحصیلی در هر سه دوره تحصیلی استان کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشور بالاتر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری کنگره ملی سرداران و شهدای استان از یازده تا پانزده مهرماه اضافه کرد: اجلاسیه دانش‌آموزی استان 12 مهرماه با حضور دکتر فانی وزیر آموزش‌وپرورش در یاسوج برگزار می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد