تاریخ درج خبر : 1395/06/20
کد خبر : ۵۵۳۳۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه صنایع دستی با حضور 19 استان در یاسوج گشایش یافت

نمایشگاه صنایع‌دستی 19 استان کشور با 53 غرفه و با حضور 100 هنرمند در یاسوج با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی گشایش یافت.

namayeshgah-sanaye-dasti-yasouj

به گزارش ساست استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، محمود باقری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: این نمایشگاه با حضور استان‌های گیلان، هرمزگان، زنجان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد قم، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، لرستان، تهران، خراسان رضوی، فارس، کرمان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه و همدان برپا شده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته از ساعت 16 عصر تا 22 شب دایر است، افزود: حصیربافی، کپوربافی، صدف‌های دریایی، دست بافته‌های داری، زیورآلات سنتی، البسه محلی، قلمکاری، خراش روی شیشه، سفال و سرامیک و همچنین مصنوعات چرمی و چوبی ازجمله رشته‎های ارائه‌شده در نمایشگاه صنایع‌دستی در یاسوج است.

باقری با بیان اینکه در نمایشگاه قبلی صنایع‌دستی یاسوج 21 استان کشور شرکت کردند، بیان کرد: دلیل کاهش حضور استان‌ها در این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه قبلی همزمانی برپایی چنین نمایشگاهی در برخی نقاط کشور است.

باقری عنوان کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه توسعه و ترویج صنایع‌دستی، بازاریابی و معرفی صنایع‌دستی استان به مردم دیگر نقاط کشور است.

همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: امید است این نمایشگاه دستاوردهای خوبی برای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و شرکت‌کنندگان دیگر استان‌ها داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید نمایشگاه بین‌المللی استان هرچه سریع‌تر افتتاح شود تا در یک فضای مناسب و در خور شان نمایشگاه‌های بعدی برپا شوند تأکید کرد: این‌گونه نمایشگاه‌ها علاوه بر اهداف اقتصادی اهداف فرهنگی نیز داشته باشند و در آن‌ها فرهنگ و تجارب فرهنگی نیز مبادله شود.

وی اضافه کرد: در کنار این نمایشگاه‌ها اقداماتی انجام شود که مردم استان از دستاوردهای فرهنگی و صنایع‌دستی و همچنین سوغات محلی دیگر استان‌ها نیز بتوانند استفاده کنند و باید صنایع‌دستی استان و فعالیت‌های این حوزه توسعه یابد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد