تاریخ درج خبر : 1395/06/21
کد خبر : ۵۵۳۳۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان:

تبدیل ورزشگاه تختی به پارکینگ با مجوز شرعی و اجازه مسئولان استانی انجام شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه درباره تخریب بخشی از ورزشگاه تختی شهر یاسوج و تبدیل آن به پارکینگ،گفت:شهرداری برای تبدیل این موقوفه نه تنها پول و امتیازی نگرفته بلکه ایثار کرده که برای رفاه مردم و ورزشکاران پارکینگی در گوشه این ورزشگاه احداث کرده است.

4526_142

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد حج الاسلام والمسلمین سید نورالله جنتی پور افزود:ورزشگاهی تختی و بخشی از از املاک اطراف آن جز موقوفات شناسنامه داری است که نیت واقف بر این بود که نیمی از  درآمدهای آن صرف عمران و آبادانی شاه فرج الله و نیم دیگر به نیازمندان و مستمندان تعلق بگیرد.

وی تاکید کرد:در زمان پهلوی این مکان را به باشگاه ورزشی و غیره تبدیل کردند که پس از انقلاب امام خمینی (ره) فتوا دادند تمامی موقوفات باید به کارکرد اصلی خود بازگردند.

جنتی پور گفت: ما مخالف ورزش نیستیم و تصمیم ساخت پارکینگ در استانداری با موافقت مسئولان استانی  گرفته شده است ضمن آنکه بخشی که به پارکینگ تبدیل شده مربوط به راه پله ای بود که خود شهرداری برای تیم شهرداری احداث کرده بود.

وی یادآور  شد: برای انجام این کار مجوز شرعی گرفته ایم و انجام این کار برای رفاه حال ورزشکارانی است که در مرکز شهر مکانی برای پارک خودروهایشان ندارند.

به گفته مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در حال حاضر بش از هزار نفر از مستمندان به وسیله درآمدهای این موقوفه 6 هکتاری حمایت می شوند.

وی همچنین درباره برنامه های ایام ولایت گفت:در سطح استان که مهد بقاع متبرکه است به صورت نمادین در 23 بقعه برنامه های اجرا خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد