تاریخ درج خبر : 1395/06/21
کد خبر : ۵۵۳۳۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
اقدام جالب چند دختر سی سختی در آستانه مهر؛

جشن مهر با کودکان روستای محروم شبلیز

دانش‌آموزی دبیرستانی به همراه پنج نفر از دوستان خود خیریه‌ای را با عنوان «موسسه خیریه چرخ و فلک» و به هدف یاری‌رساندن به کودکان نیازمند در آستانه مهر و آموزش سبک زندگی به آنان ایجاد کرده است.

charkh-o-falak-khairiye-ziyei-42

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، پریسا ضیائی مدیر موسسه خیریه چرغ و فلک گفت: تاکنون 100 قلک در بین مردم سی سخت توزیع کردیم  که با جمع‌آوری این قلک‌ها توانستیم لوازم‌التحریر و وسایل موردنیاز 40 دانش‌آموز روستای شبلیز را فراهم کنیم.

ضیائی افزود:اعضای این خیریه برای اینکه  خود نیز درآمدهایی داشته باشند کارهای گروهی مثل خشک‌کردن میوه‌ها را انجام داده و سود آن را برای خیریه می‌گذارند.

وی ادامه داد: ما به دنبال کمک مادی به‌تنهایی نیستیم و قصد داریم به این کودکان مهارت‌های زندگی و حتی دروس را تعلیم دهیم چراکه در این مناطق مشکلاتی ریشه‌ای وجود دارد که باید همه شهروندان برای حل آن مشارکت کنند.

وی یادآور شد: بسیاری از این کودکان حتی تغذیه مناسبی ندارند تا جایی که برخی از این کودکان به‌جای غذاهای فانتزی که ممکن است در روستا کم باشد  آرزوی خوردن دوغ و ماست  دارند  و به دلیل مشکلات اقتصادی از همین حداقل‌ها محروم‌اند.

به گفته ضیائی این خیریه  که متشکل از دانش آموزان دبیرستانی و والدین آن‌هاست قصد دارد برای توسعه فعالیت خود به خیریه مهرآوا که مربوط به کودکان استان کهگیلویه و بویراحمد است بپیوندد.

علاقه‌مندان برای کمک به اهداف این گروه می‌توانند به کانال تلگرامی آن‌ها  telegram.me/charkhofalak95 بپیوندند و اطلاعات لازم را کسب کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جهانبخش گفت:

  خدا خیرتان بده.ان شاء الله باز هم شاهد چنین کمک های نوع دوست و خداپسندانه باشیم.دستتان درد نکنه.

 • کاظمی گفت:

  میشد بدونه عکس و نمایش هم این کارو انجام داد

 • پرهیز گفت:

  ضمن تشکر از حس نوعدوستی واحساس مسئولیت عزیزان سیسختی
  ایا سزاوار است شبلیزی که زمانی عروس و بهشت خطه بویر احمد بود و بزرگترین اردوهای فرهنگی بزرگ مرد فرهنگی کشور و ناجی اموزش عشایر فرزندانمان استاد بهمن بیگی در این منطقه برگزار میشد ، حالا خوشحال باشیم ک . . . . . . .

پربازديد