تاریخ درج خبر : 1395/06/22
کد خبر : ۵۵۳۴۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای الکترونیکی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵

فرماندار شهرستان بویراحمد در همایش آموزشی توجیهی روسای ادارات ،بخشداران ،شوراهای اسلامی و دهیاران با اشاره به برگزاری سرشماری نفوس و مسکن به‌عنوان مهمترین اقدام دولت در تهیه سند موردنیاز کشور، گفت: برنامه‌ریزی و توسعه‌ی کشور نیازمند آماری دقیق و صحیح است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد،  سید محمدکاظم نظری بابیان اینکه طرح سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در دو مرحله همزمان با سراسر کشور در روز شنبه سوم تا ۲۴ مهرماه سال جاری شروع می‌شود، گفت: مرحله دوم نیز از تاریخ ۹۵/۷/۲۵ تا ۹۵/۸/۲۵ با مراجعه حضوری مأموران سرشماری به درب منازل برگزار می‌گردد.

فرماندار بویراحمد گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، هشتمین سرشماری کشور خواهد بود و این سرشماری برای اولین بار به شیوه‌ی نوین الکترونیکی (روش اینترنتی و همچنین مراجعه‌ی حضوری مأمور سرشماری با استفاده از تبلت) با ارائه‌ی کارت هویت مأمور، اجرا خواهد شد.

نظری تصریح کرد: ذکر این نکته ضروری است که بر اساس قانون، اطلاعات فردی که هریک از خانوارها به مأموران سرشماری مرکز آمار ایران ارائه می‌دهند، کاملاً محرمانه بوده و اطلاعات جمع‌آوری‌شده به‌صورت کلی برای برنامه‌ریزی‌های کشور و صرفاً برای تهیه آمارهای کلی و اهداف پژوهشی مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با توجه به اهمیت موضوع و لزوم همکاری همه‌ی آحاد مردم در ارائه‌ی اطلاعات دقیق و موثق به مأموران سرشماری و با تأکید بر اینکه آمار زیربنای برنامه‌ریزی است از ائمه جمعه خواست، در خطبه‌های نماز جمعه و سایر جلسات اخلاق و ارشاد، مردم را از اهمیت طرح ملی فوق و لزوم اطلاعات دقیق و صحیح آگاه سازند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد