تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

145میلیارد ریال برای ساخت مراکز بهداشتی کهگیلویه وبویراحمد هزینه شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: 145میلیارد ریال برای ساخت مراکز بهداشتی در دولت تدبیر و امید در قالب طرح تحول نظام سلامت در کهگیلویه و بویر احمد هزینه شده است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سید رشید غفاری اظهار داشت: 80 خانه بهداشت با اعتباری بیش از 65 میلیارد ریال و سه مرکز بهداشت با اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال در دولت یازدهم در مناطق مختلف این استان ساخته شده است.

وی ادامه داد: همچنین پنج مرکز بهداشت در مناطق شهری و محروم کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از 50 میلیارد ریال در دولت یازدهم به بهره برداری رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج افزود: هم اینک یک پایگاه سلامت و یک مرکر سلامت با اعتباری بیش از هشت میلیارد ریال از سوی نیکوکاران این استان در حال ساخت است.

غفاری بیان کرد: 632 بهورز در خانه های بهداشت کهگیلویه و بویراحمد مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه 15میلیارد ریال در سال گذشته برای تجهیز خانه های بهداشت این استان هزینه شده، گفت: هم اینک 20 میلیارد ریال برای تجهیز خانه های بهداشت کهگیلویه و بویراحمد اعتبار نیاز است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج تصریح کرد: افزون بر 65 میلیارد ریال برای ساخت 80 خانه بهداشت در سال گذشته در این استان هزینه شده است.

وی بیان کرد: 70 مراکز سلامت جامعه، 350 خانه بهداشت و 35 پایگاه بهداشت در کهگیلویه وبویر احمد وجود دارد.

غفاری اظهار داشت: 260 خانه بهداشت و 55 مرکز بهداشتی و درمانی در سال گذشته با اعتباری بیش از 45 میلیارد ریال در این استان بهسازی شده است.

وی ابراز کرد: هم اینکه 80 خانه بهداشت و 15 مرکز سلامت در کهگیلویه و بویر احمد با اعتباری بیش از 150 میلیارد ریال نیاز به بازسازی دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد