تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

110هزارحاشیه‌نشین در کهگیلویه وبویراحمد از خدمات بهداشتی بهره مند هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: 110 هزار نفر از جمعیت حاشیه نشین کهگیلویه و بویر احمد هم اینک از خدمات بهداشتی بهره مند هستند.

چمن

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، رضا چمن در آیین تجلیل از خادمان سلامت باشت اظهار داشت: دولت تدبیر و امید برای کاهش هزینه های درمان، افزایش دسترسی به فضاهای درمانی، تجهیز مراکز درمانی موجود و افزایش تعداد پزشکان متخصص در مناطق توسعه نیافته تلاش های زیادی کرده است.

وی گفت: وضعیت خدمات درمانی کهگیلویه و بویراحمد در سه سال اخیر متحول شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج افزود: 50 پزشک متخصص در سه سال گذشته به کادر درمانی این استان اضافه شده است.

چمن بیان کرد: هم اکنون 232 پزشک متخصص و فوق تخصص و 380 پزشک عمومی در استان وجود دارد که آمار خوبی است.

وی ساخت 80 خانه بهداشت، تلاش برای تکمیل طرح های درمانی نیمه تمام، تجهیز مراکز درمانی موجود و اختصاص اعتبار برای احداث چهار بیمارستان در شهرهای کوچک را از موفقیت های حوزه بهداشت و درمان این استان در دولت یازدهم ذکر کرد.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه آموزش بهورزی در بین 57 دانشگاه کشور رتبه 6 کشوری را به دست آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج بیان کرد: مرگ و میر کودکان زیر یک سال کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته، 11 و نیم به ازی هر یکهزار تولد زنده بوده است.

چمن امید به زندگی را از مهم ترین شاخص توسعه یک جامعه اعلام کرد و گفت: طبق آمارها، سن امید به زندگی در بدو انقلاب حدود 57 سال بود که هم اینک به بیش از 76 سال افزایش یافته است.

وی گفت: 725 هزار نفر هم اکنون زیر پوشش حوزه بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند که از این تعداد 311 هزار نفر جمیعت روستایی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج تعداد خانه های بهداشت مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد را 350 باب اعلام کرد و افزود: یک باب خانه بهداشت به ازای هر 600 نفر در استان وجود دارد.

چمن با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به مناطق روستایی ابراز کرد: بیش از 311 هزار نفر از جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد هم اینک از خدمات بهداشتی بهره مند هستند.

وی بیان کرد: 2 بیمارستان 100 و 96تختی در شهر دوگنبدان و یک بیمارستان 32 تختی در شهر باشت هم اینک در حال ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج ادامه داد: بیمارستان 32 تختخوابی باشت با 30 میلیارد ریال از محل ماده 180 و اعتبارات ملی در حال اجراست.

چمن با اشاره به اینکه این طرح 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار کرد: ساخت بیمارستان در این شهرستان نقش اثرگذاری در کاهش مراجعات مردمی به شهرستان های دیگر و رفاه حال مردم دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احمد اورژانسی گفت:

    دکتر حقا که دست مریزاد و ایول به شما و مجموعه علوم پزشکی استان باید گفت .

پربازديد