تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
40 هکتار به فضای سبز شهری یاسوج اضافه می شود

افتتاح چهار پارک بزرگ شهر یاسوج در همایش پیاده روی

با احداث چهار بوستان شهری ولایت، غدیر، چشمه نباتی و بانوان 40 هکتار به فضای سبز شهری یاسوج افزوده شد.

index

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی شهرداری،معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج گفت: با بهره برداری از چهار بوستان موضوعی یاسوج عملا 40 هکتار به فضای سبز شهری این شهر افزوده می شود.
سالم نوروزی افزود: احداث این بوستان ها با هدف تامین زیرساخت های نشاط،  شادابی و افزایش سرانه فضای سبز ساخته شده است. وی در ادامه به تشریح ویژگی های بوستانهای احداث شده پرداخت و گفت: پارک ولایت در زمینی به مساحت 15 هکتار و با اعتباری بالغ بر 88 میلیارد ریال احداث شده است.

نوروزی احداث آبشار ،راه پله سنگی و بلوکی با توجه به اختلاف ارتفاع موجود، رینگ پیاده روی ، استخر آبی، آب خوری های مناسب – پارکینگ مناسب – سرویس بهداشتی را از جمله ویژگی های این بوستان برشمرد و گفت: با بهره برداری از این بوستان که در بهترین نقطه شهر یاسوج و مشرف بر رودخانه زیبای بشار احداث شده است می توانیم زمینه تفریح، شادابی و نشاط همشهریان و گردشگران را مهیا کنیم.
معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج با اشاره به پارک غدیر افزود: این پارک در زمینی به مساحت 14 هکتار احداث شده است. وی، زمین ورزشی فوتبال ، فضای مناسب برای بازی و نشاط کودکان ، پارکینگ ، پیست دوچرخه سواری و سه باب سرویس بهداشتی مناسب را از امکانات موجود در این پارک بر شمرد و بیان کرد: بیش از 43 میلیارد ریال برای احداث این پارک هزینه شده است .

سالم نورزی در ادامه چشمه نباتی را یکی از چشم اندازهای زیبا ودیدنی شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: در راستای ایجاد فضای سبز و محیطی آرام و نشاط آور برای همشهریان و گردشگران، بوستان چشمه نباتی را در مساحت 8 هکتاری و با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و پانصد میلیون ریال احداث کرده ایم که امید است بتوانیم زمینه شادابی و نشاط خانواده ها را در این بوستان فراهم کنیم.

وی همچنین ایجاد کافی شاپ و رستوران، نصب آلاچیق، ایجاد فضای مناسب برای بازی کودکان، سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد پارکنیگ را از ویژگی های این بوستان برشمرد.
معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج ، بانوان را نیمی از پیکره جامعه شهری دانست که تا کنون زمینه ای مناسب برای ایجاد پارک اختصاصی در شهر یاسوج برای آنان فراهم نشده بود و افزود: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع ونگاه ویژه شهردار و شورای شهر به ایجاد فضایی اختصاصی برای بانوان ، بوستان بانوان شهر یاسوج با مساحت 2 و نیم هکتار احداث شد.

وی ساختمان نگهبانی ، ساختمان مدیریت زنان بی سرپرست، آبخوری مناسب ، پارکینگ و سرویس بهداشتی و همچنین محصور کردن پارک با فضای امن و مناسب را بخشی از امکانات ایجاد شده در بوستان بانوان دانست و گفت: برای احداث این بوستان اعتباری بالغ بر 23 میلیارد ریال هزینه شده است.

گفتنی است این پارک ها روز جمعه 26 شهریورماه همزمان با پیاده روی بزرگ همگانی شهر یاسوج و با حضور شهروندان به عنوان استفاده کنندگان این فضاها رسما افتتاح می شود.

همایش پیاده روی ساعت 7 صبح از میدان انقلاب شهر یاسوج شروع و از مسیر جاده کمربندی در پارک ولایت با برگزاری جشن قرعه کشی پایان می یابد و پارک های شهر یاسوج نیز افتتاح می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد