تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -
یادواره شهدای منطقه بابکان بویراحمد برگزار شد

هدایتخواه: برگزاری منطقه‌ای یادواره شهدا فرصتی برای سبقت گرفتن در ارزش‌هاست

ستار هدایت خواه

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئله ولایت در تفکر شیعی اعتقادی است گفت: برگزاری یادواره‌های منطقه‌ای جریان کور تفرقه انگیز طایفه‌‌ای را در مسیری صحیح سوق می‎دهد و فرصتی برای سبقت گرفتن در ارزش‌ها است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، ستار هدایتخواه در یادواره شهدای منطقه بابکان در حسینیه ثارالله یاسوج اظهار داشت: ولایت یک مکتب بوده و انسان‎های که در آن حضور پیدا می‎کنند و دل به ولی می‎سپارند، استعدادهای وجودی آنان شکوفا و به سرعت رشد می‌کند و در طول تاریخ اسلام انسان‌های به کمال رسیده اهل ولایت بوده‎اند.

وی با اشاره به اینکه سلمان فارسی در تاریخ اسلام به عنوان یک انسان کامل شناخته می‎شود به‎گونه که پیامبر(ص) فرمودند” سلمان از ما اهل بیت  است”، بیان کرد: دلیل جایگاه سلمان فارسی ولایتمداری ایشان بوده است.

این فعال سیاسی و فرهنگی ابراز کرد: ابوذر به عنوان یک انسان برجسته به دلیل ولایتمداری در عصر غربت امام علی(ع) که همه به‌ظاهر بزرگان اسلام دنبال نان و نوا بودند پست سر ولی ایستاد و تنهایش نگذاشت و نامش برای همیشه در تاریخ اسلام جاویدان ماند.

هدایتخواه با تاکید بر اینکه انسان‌ها الگو در تاریخ دلیلش ولایتمداری بوده است عنوان کرد: شهیدان انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس محصول تربیت مکتب ولایی هستند طوری که امام(ره) در وصف شهید 15 ساله اصفهانی شهید مهرداد عزیزالهی می‌فرمایند ” عارفانی که 70 سال سجاده پوسانیده‌اند باید از این شهید بزرگوار درس بگیرند”.

وی با اشاره به اینکه روزی لبنان عنوان عروس خاورمیانه را داشت و مرکز فساد بود تصریح کرد: گروهی بنام حزب الله در این کشور شکل گرفت با قدرت ایمان و توکل به خدا و درس گرفتن از مکتب ولایت توانست اسرائیلی را که روزی 6 کشور عربی نتوانستند در مقابلش ایستادگی کنند در جنگ 33 روزه از پای درمی‌آورد و خودشان می‎گویند ولایت امام و عشق به ولی ما را زنده کرد.

این استاد دانشگاه گفت: ولایت یک مکتب تربیتی بوده و در این مکتب باید همچون شهیدان به همه آرزوهای دنیوی پشت پا زد و از ولایت شیطان، نفس، دنیا و طاغوت دوری کرد.

هدایتخواه با تاکید بر اینکه شهادت برترین معراج عشق است افزود: کمتر شهیدی بوده که در وصیت‌نامه‌اش توصیه به اطلاعت از ولی نکرده باشد و شفارش اکیدشان براساس بصیرت و نگاه الهی تنها نگذاشتن ولی بوده است.

وی با اشاره به اینکه مکتب ولایت مکتب انسان‌های وارسته و به کمال رسیده است خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌های منطقه‌ای، قبیله‌ای و قومی جریان کور تفرقه انگیز طایفه‌‌ای و منطقه‌گرایی را در مسیری صحیح سوق می‎دهد و فرصتی برای سبقت گرفتن در ارزش‌هاست و انتظار می‎رود به اسم شهدای هر منطقه موسسه فرهنگی و اجتماعی  با هدف رفع مشکلات مردم و انجام فعالیت‎های فرهنگی تشکیل شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد