تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

ساختمان شورای شهر یاسوج متعلق به شهرداری نیست

معاون فرهنگی ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساختمان شورای شهر یاسوج متعلق به شهرداری نیست و این ملک را به‌زور از ورزش و جونان گرفتند.

shora.yasuj_.021

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سید رحمت‌الله شاکری در نشست شورای تشکل‌های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هم اکنون به سمن‌سرا(تشکل مردم نهاد) نیاز داریم و انتظار می‌رود شورای شهر حداقل یکی از طبقات ساختمان فعلی خود را که مربوط به اداره ورزش و جوانان بوده در اختیار این اداره قراره دهد.

وی عنوان کرد: ساختمان فعلی شورای شهر متعلق به سازمان جوانان سابق بوده که بعد از ادغام با ورزش به طور حتم باید در اختیار ورزش و جوانان قرار می‎گرفت ولی شهرداری به‌زور آن را از ورزش و جوانان گرفت.

شاکری ابراز کرد: ساختمان شورای شهر از بودجه سازمان جوانان سابق احداث شده و امروز انتظار داریم یکی از طبقات این ساختمان را شورای شهر و شهرداری یاسوج در اختیار ورزش و جوانان برای محل تشکل‌های مردم نهاد قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات و موانع تشکل‌های مردم نهاد بر کسی پوشیده نیست افزود: با توجه به سیاست‌های دولت و وزارت ورزش و جوانان این تشکل‌ها در استان در حد توان حمایت می‎شوند.

معاون فرهنگی ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در گذشته در زمینه اعتبارات اختصاص یافته به تشکل‌های مردم نهاد کم توجهی صورت گرفته به طوری که اعتبارات این بخش هزینه امور ورزشی می‎شد.

یک مکان مشخص برای برگزاری نشست‌های تشکل‌های مردم نهاد نیاز است

فتاح محمدی نیز در این نشست با بیان اینکه یک مکان مشخص برای برگزاری نشست‌های تشکل‌های مردم نهاد نیاز است اظهار داشت: این موضوع باید به جد توسط مسئولان متولی بررسی و در این زمینه در کمترین زمان ممکن تصمیم گیری شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آئین نامه جدید وزارت کشور در زمینه شکل‌های مردم نهاد تصریح کرد: متاسفانه با تغییر دولت‌ها قوانین تغییر می‌کند چه برسد به آئین نامه که انتظار می‌رود این آئین نامه در قالب لایحه‎ای به مجلس برود تا به قانون تبدیل شود که امکان تغییر کمتر باشد.

محمدی ابراز کرد: طبق اعلام وزارت کشور 25 مهر کارگاه آموزشی تشکل‌های غیردولتی با حضور بیش از 100 تشکل مردم نهاد فعال در استان برگزار می‌شود که امیدواریم به بهترین نحو ممکن این کارگاه به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: ضروری است دستگاه‌های اجرایی با برون سپاری بخشی از فعالیت‌های خود به تشکل‌های مردم نهاد این تشکل‌ها را حمایت کنند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد