تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

(تصاویر) جشن روز ملی سینما در یاسوج برگزار شد

23 شهریورماه ساعت 5 بعدازظهر در سالن سینما تک انجمن سینمای جوانان یاسوج جشن روز ملی سینما برگزار شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم جمعی از فیلم‌سازان، عکاسان و علاقه‌مندان سینما همچنین معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس حوزه هنری استان، حسن غفاری کارشناس ارشد عکاسی عضو هیئت‌رئیسه انجمن عکاسان ایران و پیشکسوت انجمن سینمای جوان همچنین بهنام نوروزی کارشناس ارشد سینما و کارگردان سریال 26 قسمتی پدخندق و از پیشکسوتان فیلم‌سازی در استان و انجمن سینمای جوان یاسوج و همچنین مدرسین دفتر یاسوج حضور داشتند.

این مراسم با قرائت قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران همچنین پخش کلیپ روز ملی سینما که توسط هنرمندان دفتر یاسوج تهیه شده بود آغاز شد.

پس‌ازآن سلیمانی فر مسئول انجمن سینمای جوانان یاسوج پس از قرائت پیام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با موضوع جشن روز ملی سینما و عرض خیرمقدم به مدعوین و حاضرین درجلسه در خصوص برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر یاسوج گزارشی ارائه کر.

برنامه بعدی این مراسم نمایش فیلم «زنگ تفریح» ساخته‌ی کارگردان شهیر و فقید سینمای ایران مرحوم عباس کیارستمی بود.

در این مراسم بهنام نوروزی پیشکسوت سینما جوان در خصوص تولید فیلم کوتاه و اهمیت فیلم کوتاه به‌عنوان زبان مستقل و تلاش و جدیتی که فیلمسازان جوان در این عرصه باید از خود نشان دهند مطالبی را عنوان کرد و همچنین از فیلمسازان جوان درخواست کرد که ضمن مطالعه آثار مکتوب و نمایشی سینماگران مهم دنیا انرژی بیشتری را در راه ساخت و تولید آثار فاخر صرف نمایند.

اجرای موسیقی توسط هنرمندان جوان هم استانی برنامه بعدی جشن سینما در یاسوج بود که مورد تحسین و تشویق حضار قرار گرفت.

در ادامه برنامه فیلم مستند شبح اسلحه ساخته محمد سلیمی راد برای اولین بار به نمایش درآمد و کارگردان فیلم در خصوص چگونگی ساخت فیلم و لزوم پرداخت به موضوع اسلحه در استان کهگیلویه و بویراحمد مطالبی را عنوان کرد.

پس‌ازآن آنونس فیلم بلند «یوزپلنگ» و بخشی از فیلم مستند «سینما در هند» ساخته رضا دانش‌پژوه از فیلمسازان انجمن سینمای جوانان یاسوج به نمایش درآمد و کارگردان فیلم در خصوص ساخت اولین فیلم بلندش برای فیلمسازان و حاضرین در جلسه توضیحاتی ارائه نمود.

در پایان این مراسم نیز از مدرسین و پیشکسوتان انجمن سینمای جوانان تجلیل به عمل آمد و همچنین گواهینامه‌های پایان دوره عکاسی به فارغ‌التحصیلان اعطا گردید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد