تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۵۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:

جاده یاسوج-سمیرم ۱۲۰ نفر را به کام مرگ کشاند/ رفع ۳۰ نقطه حادثه‌خیز این محور نیازمند ۵۰ میلیارد ریال است

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۳۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده «یاسوج-سمیرم» خبر داد و گفت: رفع این نقاط حادثه‌خیز نیازمند ۴۰ تا ۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

yasouj-semirom-3

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، حسن فدایی اظهار داشت: جاده یاسوج-سمیرم یکی از پرترددترین و حادثه‌خیزترین محورهای مواصلاتی استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که روزانه نزدیک به 6 هزار وسیله نقلیه از آن عبور می‎کند.

وی از کشته شدن 120 نفر طی 4 سال اخیر در تصادفات به وقوع پیوسته در محور مواصلاتی یاسوج-سمیرم خبر داد و افزود: بیشترین تصادفات منجر به فوت استان در این جاده رخ می‎دهد.

فدایی با تأکید بر اینکه برای کاهش تصادفات در جاده یاسوج-سمیرم این محور باید به آزادراه و یا بزرگراه تبدیل شود ابراز کرد: چهاربانده کردن این جاده از مهمترین مطالبات مردم و مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد از دولت تدبیر و امید بوده که امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این محور ارتباطی بخشی از کریدور شمال به جنوب و یکی از جاده‌ای ملی این استان است که شهرها و بنادر جنوبی ازجمله بوشهر، گناوه، دیلم، بندر امام، بهبهان، گچساران، دهدشت، نورآباد، برازجان و … را به مرکز کشور متصل می‌کند.

فدایی مسافت جاده یاسوج به سمیرم را 164 کیلومتر عنوان کرد و گفت: از این میزان 100 کیلومتر آن در حوزه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد بوده و مابقی در حوزه استحفاظی راه‌های استان‎های چهارمحال و بختیاری و اصفهان است ولی درمجموع این جاده در هر سه استان وضعیت مطلوبی ندارد و مسافران جنوب را عاصی کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • پاتاوه گفت:

    همفکری وهمکاری وهمفزایی سه استان موثراست نصب علایم هشداری واخطاری نصب علایم راهنمابه صورت روشن وکاملا مناسب رفع موانع وانسدادهای جاده ای،رفع نشانه هاونقاط کوروحادثه ساز،بهره گیری ازشبکه ها ومانیتورینگ هوشمند،نصب وکنترل علایم چراغ راهنما،افزایش کمی وکیفی چراغ هاوروشنایی های معابروپیچ هاوحواشی وحوالی ودرون تونل ها،به کارگیری نیروهای امدادی بهتروباکیفت تروتجهیزات بیشتر،راه اندازی ایستگاه اتش نشانی درجاده،پشتیبانی ازاورزانس جاده ای،بکارگیری پلیس بیشتر،فرهنگ سازی،توسعه امکانات رفاهی تفریحی جاده،می تواندبسیارموثرباشد،البته مدیریت راهبردی وتعامل باصاحب نظران ومتخصصان نیزحایزاهمیت است،تجارب استانهاوکش

  • پاتاوه گفت:

    ازبودجه واعتبارکشوری کمک بگیریدازتجارب سایراستانهابهره ببرید،ازمحل درامدهای دولتی ومالیات میتوان کمک گرفت جان مردم بسیارمهم می باشدهمانطورکه می دانیدجمعیت ایران روبه کاهش است.نمایندگان استان نماینده ولی فقیه واستاندارومقامات محلی نظامی اقتصادی اجتماعی امنیتی سیاسی به فکراین جاده باشندباحیات مردم گره خورده است

پربازديد