تاریخ درج خبر : 1395/06/23
کد خبر : ۵۵۳۶۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
روز جمعه:

همایش بزرگ پیاده‌روی در یاسوج برگزار می‌شود

معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج گفت: همایش پیاده‌روی ساعت ۷ صبح روز جمعه از میدان انقلاب شهر یاسوج شروع و از مسیر جاده کمربندی در پارک ولایت با برگزاری جشن قرعه‌کشی پایان می‌یابد و پارک‌های شهر یاسوج نیز افتتاح می‌شود.

hamayesh-piaderavi-yasouj

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سالم نوروزی افزود: با بهره‌برداری از چهار بوستان موضوعی یاسوج عملاً ۴۰ هکتار به فضای سبز شهری این شهر افزوده می‌شود.

وی بیان کرد: احداث این بوستان‌ها با هدف تأمین زیرساخت‌های نشاط، شادابی و افزایش سرانه فضای سبز ساخته‌شده است. وی در ادامه به تشریح ویژگی‌های بوستان‌های احداث‌شده پرداخت و گفت: پارک ولایت در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار و با اعتباری بالغ‌بر ۸۸ میلیارد ریال احداث شده است.

نوروزی احداث آبشار، راه‌پله سنگی و بلوکی با توجه به اختلاف ارتفاع موجود، رینگ پیاده‌روی، استخر آبی، آب‌خوری‌های مناسب – پارکینگ مناسب – سرویس بهداشتی را ازجمله ویژگی‌های این بوستان برشمرد و گفت: با بهره‌برداری از این بوستان که در بهترین نقطه شهر یاسوج و مشرف بر رودخانه زیبای بشار احداث شده است می‌توانیم زمینه تفریح، شادابی و نشاط همشهریان و گردشگران را مهیا کنیم.

معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج با اشاره به پارک غدیر افزود: این پارک در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار احداث شده است. وی، زمین ورزشی فوتبال، فضای مناسب برای بازی و نشاط کودکان، پارکینگ، پیست دوچرخه‌سواری و سه باب سرویس بهداشتی مناسب را از امکانات موجود در این پارک برشمرد و بیان کرد: بیش از ۴۳ میلیارد ریال برای احداث این پارک هزینه شده است.

سالم نورزی در ادامه چشمه نباتی را یکی از چشم‌اندازهای زیبا و دیدنی شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: در راستای ایجاد فضای سبز و محیطی آرام و نشاط‌آور برای همشهریان و گردشگران، بوستان چشمه نباتی را در مساحت ۸ هکتاری و با اعتباری بالغ‌بر ۸ میلیارد و پانصد میلیون ریال احداث کرده‌ایم که امید است بتوانیم زمینه شادابی و نشاط خانواده‌ها را در این بوستان فراهم کنیم.

وی همچنین ایجاد کافی شاپ و رستوران، نصب آلاچیق، ایجاد فضای مناسب برای بازی کودکان، سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد پارکینگ را از ویژگی‌های این بوستان برشمرد.

معاون حوزه فنی و عمران شهرداری یاسوج، بانوان را نیمی از پیکره جامعه شهری دانست که تاکنون زمینه‌ای مناسب برای ایجاد پارک اختصاصی در شهر یاسوج برای آنان فراهم نشده بود و افزود: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع و نگاه ویژه شهردار و شورای شهر به ایجاد فضایی اختصاصی برای بانوان، بوستان بانوان شهر یاسوج با مساحت ۲ و نیم هکتار احداث شد.

وی ساختمان نگهبانی، ساختمان مدیریت زنان بی‌سرپرست، آبخوری مناسب، پارکینگ و سرویس بهداشتی و همچنین محصور کردن پارک با فضای امن و مناسب را بخشی از امکانات ایجادشده در بوستان بانوان دانست و گفت: برای احداث این بوستان اعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

گفتنی است این پارک‌ها روز جمعه ۲۶ شهریورماه همزمان با پیاده‌روی بزرگ همگانی شهر یاسوج و با حضور شهروندان این فضاها رسماً افتتاح می‌شود.

در پایان این همایش پیاده‌روی که زا شبکه سه سیما نیز پخش می‌شود جوایز ارزنده‌ای به همراه یک دستگاه خودروی پراید نیز به‌قیدقرعه به شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد