تاریخ درج خبر : 1395/04/24
کد خبر : ۵۵۳۶۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

چگونه بلیط چارتر هواپیما بخریم؟

حتما شما هم به خاطر دارید که در گذشته سفر کردن با هواپیما تا چه اندازه سخت و مشکل ساز بود، شما باید چندین ساعت در آژانس‌های هواپیمایی انتظار می کشیدید تا شاید بلیط هواپیمای مقصد مورد نظرتان را دریافت کنید اما امروز به لطف اینترنت بسیاری از مصارف زندگی از جمله خرید کردن و رزرو بلیط هواپیما و… بسیار آسان شده است، اکنون شما می‌توانید به سادگی پشت کامپیوتر خود نشسته، شرکت هواپیمایی، مدل هواپیما، تعداد صندلی و ساعت و تاریخ پرواز خود را انتخاب کنید. اما این سادگی در رزرو بلیط هواپیما تنها در خرید تک بلیط خلاصه نمی‌شود بلکه اکنون آژانس‌های مسافرتی، شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف و حتی تیم های فوتبال نیز به همین سادگی می تواند بلیط چارتر برای مسافران خود رزرو کنند.634

یکی از زیباترین بخش های زندگی، بدون شک زمان ست که کم کم آماده می‌شویم تا برای سفر خود، چمدان بخریم، لباس سفر تهیه کنیم، بلیط هواپیما رزرو کنیم و…

یکی از بهترین تجربه‌های سفر، زمانی‌ست که بخواهیم با هواپیما به شهر یا کشوری دیگر سفر کنیم و این تجربه اگر همراه با خالی نشدن جیبمان همراه باشد که می‌شود نور علی نور!

qqqwwپروازهای مختلفی از صدها ایرلاین خارجی و چندین ایرلاین ایرانی هستند که می‌توانید رزرو کنید. اگر شرکتی هستید که کارمندان‌تان را هر هفته به شهری مشخص می‌فرستید و یا یک استاد پروازی هستید؛ یا اینکه یک آژانس مسافرتی هستید که می‌خواهید تور بفروشید؛ احتمالا در صدد خرید بلیط چارتر هواپیما هستید. در این مقاله، پس معرفی کوتاه بلیط چارتر، شما را برای خرید این نوع بلیط راهنمایی می‌کنیم. با «چگونه بلیط چارتر هواپیما بخریم» همراه باشید.

بلیط چارتر چیست؟

زمانی که شما تعداد مشخصی از صندلی‌های یک پرواز را رزرو می‌کنید؛ اصطلاحا این صندلی‌ها را چارتر کرده‌اید. زمانی که یک پرواز کامل را (یک هواپیمای کامل در یک پرواز مشخص) به صورت یک جا رزرو می‌کنید؛ شما فول‌چارتر انجام داده‌اید.

qqq

چارتر در لغت به معنی اجاره کردن می‌باشد. شما اگر چند اتاق یک هتل را هم برای مدتی معین اجاره کنید؛ به این کار اصطلاحا «چارتر» می‌گویند.

 

چرا بلیط چارتر ارزان است؟

شما با خرید بلیط چارتر، در واقع تعداد بالایی از پرواز را از قبل رزرو کرده‌اید. خب منطق حکم می‌کند که وقتی شما هر چیزی را به تعداد بالا پیش‌خرید کنید، قیمت آن برای شما ارزان‌تر تمام شود.

حالت دیگری از چارتر وجود دارد و آن است که برای مثال، پرواز ساعت ۷ و نیم صبح از تهران به کیش هواپیمایی ماهان را به مدت ۶ ماه رزرو کنید. یعنی تا ۶ ماه، می‌توانید شنبه‌ها ساعت ۷ و نیم صبح، با پرواز ماهان‌ایر به کیش مسافرت کنید. این مورد بیشتر برای اساتید پروازی، کارکنان برخی از ارگان‌ها، شرکت‌ها و… کاربرد دارد.

 

چگونه بلیط چارتر رزرو کنیم؟

4566گاهی نیاز دارید که یک بلیط ارزان هواپیما بخرید یا این که بلیط چارتری هواپیما بخرید. در این صورت می‌توانید به وب‌سایت‌هایی مانند سفرایران مراجعه کنید و پس از مشخص کردن مبدا و مقصدتان، و هم‌چنین تاریخ رفت و برگشت (اگر می‌خواهید یک‌طرفه مسافرت کنید، می‌توانید گزینه آن را انتخاب کرده و فقط تاریخ رفت را بزنید)، و مشخص کردن تعداد نفرات بزرگسال و کودک، تمامی پروازهای آن تاریخ را مشاهده کنید.

در برخی از موارد خواهید دید که این پروازها چارتری هستند. به این معنی که شخصی قبلا آن‌ها را چارتر کرده است و حالا به هر دلیلی، نتوانسته است که پرواز کند. برای این که صندلی خالی نماند، این پروازها را با نرخی بسیار پایین‌تر به شما می‌فروشند.

 

دقت کنید که تعداد صندلی‌ها محدود است و ممکن است برای مثال فقط ۲ صندلی خالی برای شما مانده باشد. پس اگر با یک پرواز چارتر مواجه شدید؛ درنگ نکنید و یکی از آن‌ها را حتما رزرو کنید! چون ممکن است شخص دیگری در همان لحظه رزرو شما، آن بلیط را بخرد.

منبع: http://choopanan.ir/

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد