تاریخ درج خبر : 1395/06/25
کد خبر : ۵۵۳۸۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتراض شدید نماینده بوشهر به شرکت نفت و گاز گچساران

نماینده بوشهر از بی‌قانونی در شرکت نفت و گاز گچساران، به‌شدت معترض بوده و اعلام کرده، از طریق وزارت نفت موضوعات را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تابناک، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری صبح پنجشنبه در نشست با مسئولان شرکت نفت و گاز گچساران اظهار داشت: شنیده‌ایم که در گچساران برخی از نیروهای چند سال سابقه را به سیاه‌مکان و… می‌فرستند و مجدداً به‌جای آن‌ها نیروی جدید به کار می‌گیرند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این موضوع اثبات شود، من به‌شدت از طریق وزارت نفت پیگیری می‌کنم.

وی در ارتباط با مسائل مطرح‌شده از سوی مسئولان شهرستان دیلم در مورد عدم هماهنگی درزمینهٔ به‌کارگیری نیروها در شرکت نفت و گاز با شهرستان دیلم، بیان کرد: نحوه به‌کارگیری نیروهای حراست و خدماتی ۵۰ درصد نیست و طبق صحبتی که با وزیر نفت داشته‌ام، باید ۱۰۰ درصد بومی باشد.

مهر از قول حجت‌الاسلام خدری نوشت: در همه نقاط حوزه انتخابیه و حتی روستاهای تک خانوار رفته‌ام و نظرات مردم را گرفته‌ام؛ مردم از وضعیت شرکت‌های نفتی به‌شدت گله‌مند هستند و متاسفانه به نیروهای بومی توجه نمی‌شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به پیمانکاران بومی در این منطقه، اضافه کرد: در مورد بکارگیری نیروها و نحوه اشتغال آن‌ها باید شفاف‌سازی لازم صورت گیرد تا مردم مطلع شوند که این نیروها به چه شکلی وارد این مجموعه شده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت نفت و گاز گچساران موظف است که از بودجه فرهنگی و ورزشی خود به شهرستان گناوه و دیلم نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران نیز در این نشست اظهار داشت: موضوعات مطرح‌شده در این نشست را به‌صورت کامل پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم شاهد افزایش رضایت‌مندی مردم باشیم.

امین محمدی خاطرنشان کرد: همین‌جا قول می‌دهیم که اگر تخلفی صورت گرفته باشد به‌صورت کامل بررسی کنیم و برخورد لازم با تخلفات در زمینه‌های مختلف انجام شود.

معاون فرماندار دیلم نیز در این نشست خواستار مشخص شدن وضعیت اشتغال نیروهای بومی در شرکت نفت و گاز شد و افزود: نماینده مردم در مجلس پیگیری زیادی در رابطه با مشکلات مردم داشته است و امیدواریم شاهد احقاق حقوق مردم باشیم.

مهدی حسینی افزود: حجت‌الاسلام خدری در جزئی‌ترین‌ مسائل هم ما را همراهی می‌کنند و این‌جای تقدیر دارد؛ در جلسه‌های قبلی که با نفت داشتیم، نتایج خوبی نگرفتیم ولی این جلسه که حجت‌الاسلام خدری حضور دارند، امیدواریم که نتیجه کار به ما اعلام شود.

وی گفت: انتظار داریم دبیر کمیسیون انرژی مجلس وضعیت را تغییر دهد و حقوق ازدست‌رفته استان در این زمینه را برگرداند.

در پایان این نشست، سه مورد از مصوبات موردنظر صورت‌جلسه شد.

۱- شرکت نفت گچساران همه اطلاعات ‌مربوط به کارکنان با سابقه کمتر از سه سال و همه پیمانکاران را در اختیار اداره کار دیلم قرار دهد.

۲- تکلیف ۲۲ نفر نیروی غیربومی که وارد منطقه شده‌اند مشخص شود و قرارداد آن‌ها با شرکت در اختیار اداره کار دیلم‌ قرار گیرد.

۳- با توجه به استقرار شرکت‌های نفتی در شهرستان‌های گناوه و دیلم، درزمینهٔ مسائل‌ فرهنگی و ورزشی بر اساس اختیارات این مدیریت در صدی از آن به این مناطق اختصاص یابد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • karegar گفت:

  لطفا فضا را برعکس جلوه ندهید و حرف در هان کسی نگذارید.
  کل مطلب اینست:از آنجا که صحبت هماهنگی با مسئولین محلی در جذب و جابجائی نیرو قدمتی حداقل 7 ساله دارد لذا درخصوص برخی از نفرات شناسائی شده ،چنانچه پس از استعلام سوابق بیمه ای مشخص گردد که در شرکت نفت و گاز گچساران یا پیمانکاریهای آن سابقه ای کمتر از 4 سال دارند بدین معنی خواهد بود که بدون هماهنگی و طی روابط خارج از ضوابط به استخدام درآمده اند و بایستی تصمیم مجدد و مناسب اتخاذ گردد.
  مضافا منظور اصلا نفرات رسمی و پیمانی نیست چرا که آنها با با اجازه مجلس و دولت و درقالب قانون خدمات کشوری جذب می شوند.
  منظور صرفا نفرات قانون کاری است.

 • ناشناس گفت:

  بومی ؟؟؟؟
  مگه تو گچساران همه نیروها بومی هستند که تو دیلم باشه؟؟
  و باز گلی به جمال این نماینده که هوشمندانه مسائل حوزه انتخابیه خودشو رصد می کنه

پربازديد