تاریخ درج خبر : 1395/02/26
کد خبر : ۵۵۳۸۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

2 ایرلاین برتر ایران را بشناسید!

از جمله اصلی‌ترین مشکلاتی که ایرانی‌ها در سفرهای داخلی خود (با هواپیما) با آن مواجه هستند، امنیت پایین برخی از هواپیماهای ناوگان هوایی کشوری‌ست. درصد بالایی از هواپیماهای کشور فرسوده هستند و در این زمینه مشکلات متعددی به وجود آمده است.

پس از توافقات ایران با 5+1، صحبت‌هایی در مورد خرید ایران از ایرباس، بوئینگ، بمباردیه و میتسوبیشی در رسانه‌ها و دیدارهای سیاسی مطرح شد؛ اما اینکه عاقبت نهایی ناوگان هواپیمایی کشوری چه خواهد بود، هنوز معلوم نیست.

شرکت‌های هواپیمایی سعی می‌کنند نیازهای مسافران را برای یک مسافرت راحت درک کنند و خود را با این شرایط هماهنگ کنند تا مشتریان خود را راضی نگه دارند. در این مقاله به معرفی 2 ایرلاین برتر ایران می‌پردازیم و در مورد هر کدام توضیح مختصری ارائه خواهیم داد. این دو ایرلاین یکی از نظر اولین بودن ودیگری از نظر بزرگترین بودن حائز اهمیت هستند.

هواپیمایی ایران ایر (Iran Air)

11ایران ایر از شرکت‌های هواپیمایی معتبر ایران است که در سال 1340 با نام مختصر هما (هواپیمایی ملی ایران) تاسیس شد و در سال 1360 نام آن به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر کرد. ولی نام رسمی و بین‌المللی آن از ابتدا تا کنون «ایران ایر» بوده است.  22222

اولین پرواز خارجی این ایرلاین با هواپیماهای جت در سال 1344 در مسیر تهران – بیروت انجام شد. امروز ایران ایر با شرکت‌های هواپیمایی آئروفلوت، آستریا ایر، هواپیمایی آذربایجان، ترکیش ایرلاینز قرار داد بسته است. از اتفاقات مهم دیگر که مربوط به ایران ایر است خصوصی شدن 40 درصد از سهام این شرکت هواپیمایی در سال 1385 در جریان سیاست خصوصی سازی بوده است اما هم اکنون 60 درصد از سهام این شرکت هواپیمایی هنوز متعلق به دولت است.

2222از مهم‌ترین فعالیت‌های سالیانه ایران ایر می‌توان به انتقال حاجیان ایرانی به عربستان و بازگشتشان اشاره کرد. ایران ایر سالیانه ده هزار زائر ایرانی را به عربستان منتقل می‌کند (که البته با توقف ارسال زائر به عربستان، این موضوع نیز به حالت تعلیق درآمده). در حال حاضر ناوگان این شرکت هواپیمایی را حدودا 37 فروند هواپیما تشکیل می دهد. ایران‌ایر، در زمینه خرید بلیط چارتر و سیستمی، یکی از معتبرترین برندهایی‌ست که می‌توانید برای سفرهای داخلی و حتی خارجی به آن اعتماد کنید.

هواپیمایی ماهان (Mahan Air)

457575از دیگر ایرلاین‌های برتر ایران، شرکت هواپیمایی ماهان است که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد. این شرکت هواپیمایی خصوصی در 1992 (1371) در کرمان تاسیس شد و سهام عمده‌اش متعلق به موسسه خیریه مولی الموحدین است. این شرکت که از نظر ناوگان هوایی و تعداد مسافر بزرگترین ایرلاین ایران محسوب می‌شود، کار خود را با دو فروند هواپیمای مسافربری آغاز کرد و اولین پرواز خارجی این شرکت هواپیمایی به مقصد دبی بود.

52424در دوره تحریم به خاطر بی‌کیفیت بودن هواپیماهای ماهان اکثر پروازهای خارجی این شرکت هواپیمایی لغو شد و حتی نام این شرکت هواپیمایی در لیست سیاه قرار گرفت و در سال 2011 به صورت رسمی از سوی ایالات متحده آمریکا به علت کمک به سپاه پاسداران تحریم شد.

42552از سال 1394 به بعد اوضاع پروازهای بین المللی ماهان ایر کمی بهتر شد به طوری که حدود پنج میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال ۱۳۹۴ توسط شرکت هواپیمایی ماهان جابجا شده‌اند که از این تعداد، نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار نفر در مسیرهای بین المللی پرواز داشته‌اند. در حال حاضر ناوگان هوایی این ایرلاین از 70 هواپیمای مسافربری تشکیل شده است که اکثر آن‌ها را ایرباس و بوئینگ هستند.

منبع: www.safarme.com

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد