تاریخ درج خبر : 1395/06/26
کد خبر : ۵۵۳۹۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۸ میلیارد تومان به ۴۰ طرح کشاورزی مشکل‌دار کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می‎شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۰ طرح کشاورزی مشکل‌دار استان پرداخت می‎شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، مجید محنایی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مقرر شد که 40 طرح کشاورزی که نیاز به سرمایه در گردش و سرمایه ثابت دارند به بانک‌های عامل برای دریافت 28 میلیارد تومان تسهیلات معرفی شوند.

وی عنوان کرد: طرح‌های تولیدی و صنعتی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند بانک‌ها جهت پرداخت تسهیلات قبول نمی‌کردند که با توجه به دغدغه‌ دولت در زمینه رونق تولید و اشتغال جوانان تدبیری اتخاذ می‌شود که بانک‎ها نسبت به پذیرش این طرح‌ها اقدام کنند.

محنایی ابراز کرد: در نشست امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد موانع و مشکلات 6 طرح تولیدی بررسی و مقرر شد برای حل مشکلات آن‌ها اقدامات لازم صورت گیرد که برخی بدهی‌های این طرح‌ها تقسیط و برخی نیز تنفس بازپرداخت تسهیلات از یک تا 6 سال گرفتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خدمات رسان موظف به پرداخت بدهی خود به واحدهای صنعتی و تولیدی استان هستند، افزود: طرح‌های مشکل‌دار ثبت نام شده در سامانه بهمن‌یاب 50 درصد رشد داشته است.

محنایی از اختصاص 405 میلیارد تومان تسهیلات برای احیای تولید در بنگاه‌های تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: تاکنون از این میزان تسهیلات تنها 24 میلیارد تومان جذب شده در حالی که باید تا 15 مهرماه این اعتبارات تعیین تکلیف شود که با این شرایط بعید می‎دانم به طور کامل جذب شود.

وی خواستار پیگیری‌ واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای جذب این اعتبارات شد و اظهار داشت: تولیدکنندگان نگران سود تسهیلات نباشند زیرا دولت 140 میلیارد تومان برای کمک به سود تسهیلات و 17 میلیارد تومان نیز یارانه به استان اختصاص داده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد