تاریخ درج خبر : 1395/06/26
کد خبر : ۵۵۳۹۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مسئول ستاد کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

رونمایی از 100 جلد کتاب در اجلاسیه شهدا/ کتاب حرمان فاو رونمایی می‌شود

مسئول ستاد کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رونمایی از 100 جلد کتاب دوران دفاع مقدس در اجلاسیه شهدای استان، گفت: از کتاب حرمان فاو رونمایی می‌شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، محمد نصیرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیکی به برگزاری اجلاسیه ملی و مهم 1880 شهید استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان مهیا و آماده برگزاری این کنگره ملی است.

مسئول ستاد کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تاریخ برگزاری این اجلاسیه از یازدهم تا پانزدهم مهر ماه سال جاری گفت: در روز اول، اجلاسیه شهدای عشایر در مصلای شهر یاسوج برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در روز دوم، اجلاسیه شهدای دانش‌آموز با حضور 1500 دانش‌آموز شهرستان‌های بویراحمد و دنا و خانواده شهدای دانش‌آموز برگزار می‌شود که وزیر آموزش و پرورش سخنران این اجلاسیه است.

این مسئول بیان کرد: اجلاسیه شهدای روحانی و اجلاسیه شهدای زنان استان در روزهای سیزدهم و چهاردهم برگزار می‌شود و روز آخر اجلاسیه شهدای استان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، دیگر مسؤولان کشوری، مسؤولان استان و مردم برگزار می‌شود.

نصیرزاده در ادامه با اشاره به اینکه اجلاسیه شهدای استان‌ها هر 15 سال یکبار برگزار می‌شود، گفت: رونمایی از چندین جلد کتاب دفاع مقدس از برنامه‌های اجلاسیه شهدای استان است که در روزهای برگزاری اجلاسیه از 100 جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

مسئول کنگره شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزاری کنگره شهدا را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: مستندات دفاع مقدس جمع‌آوری و به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی از رونمایی کتاب حرمان فاو خبر داد و گفت: کتب حرمان فاو موضوع زندگی‌نامه سردار شهید محمد لطیف‌فر است که با همکاری جواد رسایی تهیه و توسط کمیته تدوین و تالیف کنگره شهدا در شهریور جاری به چاپ رسیده که در شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی شهدای استان رونمایی می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد