تاریخ درج خبر : 1395/06/27
کد خبر : ۵۵۳۹۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -
تاجگردون مسئولان بوشهری را تهدید کرد

می‌ترسم کمپین ضد انتقال آب راه‌اندازی شود

بیم آن دارم به‌واسطه این تحریکات غیرمسئولانه توسط مقامات سیاسی آن استان، کمپین ضد انتقال آب در این منطقه صورت گیرد و دود آن به چشم همگان و بالأخص مردم عزیز بنادر برود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تابناک، غلام رضا تاجگردون در پی سخنان نماینده شهرستان های بوشهر، دیلم و گناوه و همچنین مسئولان این شهرستان ها یادداشتی خطاب به استاندار و نماینده مردم شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی منتشر و آن ها را از راه افتادن احتمالی کمپین ضد انتقال آب آگاه کرد.

متن یادداشت

جناب آقای سالاری

استاندار محترم بوشهر

جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدری

نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

مستحضرید ارتباط تنگاتنگ قومی و عشیره‌ای بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بالأخص مردم شریف شهرستان گچساران با مردم شریف آن استان و بالأخص مردم شریف دیلم و گناوه به دیرباز برمی‌گردد و سال‌هاست که مردم گچساران میزبان عزیزان بندری بوده و به همزیستی با آنان افتخار کرده و می‌کنند.

در طول دوران نمایندگی‌ام افتخار داشتم در هر موضعی که قرار داشتم از حقوق و فرایند خطه جنوب و بالأخص آن استان که همواره خود را برادر آنان می‌دانستم، دفاع کنم. پیشنهاد شخصی این‌جانب و تصویب آن در مجلس مبنی بر بهره‌مندی مناطق دارای پتروشیمی در مناطق ویژه که ۹۰ درصد آن مربوط به منطقه ویژه عسلویه می‌باشد، مقاومت و ایستادگی در تأمین مالی طرح‌های پارس جنوبی که حتماً نطق‌های این‌جانب را دراین‌باره شنیدید و… ازجمله اقداماتی بود که به‌عنوان وظیفه انجام دادم.

چند صباحی است با اظهار نظراتی توسط برخی از مسئولین آن استان مواجه، که ضرورت دیدم این یادداشت را تقدیم نمایم. تحریک مردم توسط یکی از مسئولین سیاسی در آن استان و تعرض به کارکنان و تأسیسات شرکت نفت، عدم جذب نیرو از این استان در منطقه عسلویه و… ازجمله این اقدامات می‌باشد.

تمایلی نداشتم این‌گونه سخن بگویم ولی ازآنجاکه راغب می‌باشم ارتباط حسنه و قدیمی این دوخطه تداوم یابد از حضورتان درخواست دارم مانع از ادامه این حرکات بخصوص توسط مسئولین دولتی گردید. ضمناً فراموش نفرمایید مردم شریف گچساران و این استان در شرایطی که هنوز شهر دوگنبدان، دهدشت، لنده، سوق، چرام و لیکک از آب شرب سد کوثر بهره‌مند نیستند و مناطق محروم باباکلان و دشت گز از آب کشاورزی سد چم شیر بی‌بهره‌اند، مقاومتی در قبال این انتقال آب انجام نداده‌اند و بیم آن دارم به‌واسطه این تحریکات غیرمسئولانه توسط مقامات سیاسی آن استان، کمپین ضد انتقال آب در این منطقه صورت گیرد و دود آن به چشم همگان و بالأخص مردم عزیز بنادر برود.

امیدوارم این توصیه حقیر را بپذیرید و ضمن برداشتن ممنوعیت به‌کارگیری نیروهای این استان در پارس جنوبی (بر اساس قانون) شرایط را برای تداوم هر نوع حرکت تحریک‌آمیز بالأخص در خصوص صنعت نفت قطع و از دخالت غیرمسئولانه نیز جلوگیری به عمل آید.

ارادتمند

غلامرضا تاج گردون

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کارشناس گفت:

  درودبردکترتاجگردون،آقاجلواین حرفهای غیرکارشناسی این افراد غیربومی رابگیریدوحتما کشاورزی استان رابهبودبدهیدباانتقال آب ازسدکوثر وسدتنگ تکاب،که مردم استان انتظاردارندکه نماینده های بی کفایت دوره های گذشته که برای ۴نفراستخدامی دراستانهای دیگرآب ،جان،مال مردم رادودستی به استان بوشهرتقدیم کردند

 • محموديان گفت:

  اقای تاج گردون شما هم به نرخ روز حرف میزنیداین مدت که مسئولیتهای مهم داشتید چه کارکردید دراینخصوص ونه تنها اقدامی نکردید بلکه در جهت تفرقه در استان هم تلاش کردید

 • بهرام گفت:

  آقای تاجگردون ،جنابعالی خود خوب میدانید که توانائی بستن آب بر روی هممیهنان خودتان در گوشه ای از ایران زمین را ندارید. همانطور که بوشهریها این قدرت را ندارند که لوله های گاز را به بهانه ای بر روی دیگر استانها ببندند. این گونه مسئله ها ملی است. لطفا” شعار بی پشتوانه ندهید.

 • الف گفت:

  واقعا چه باید گفت ـ سالهاست که منابع این استان صرف تامین شغل و درآمد برای استانهای دیگه شده و ما خودمون دربدر استانهای دیگه برای کار و لقمه ای نان هستیم که اون هم نمیذارن ـ آفرین و خوشا به غیرت مسولین و نمایندگانی که طی سالهای گذشته مثل کبک سر خود رو زیر برف کردن تا حالا این وضعیت پیش اومده ـ اگر آذری ها بودن میدونستن چطور حق خودشونو بگیرن

 • ناشناس گفت:

  درودبر مرد بزرگ و خستگی ناپذیر خدا قوت

 • ناشناس گفت:

  گل یه شری من پوزته

پربازديد