تاریخ درج خبر : 1391/08/30
کد خبر : ۵۵۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری برنامه های ویژه محرم توسط سازمان میراث فرهنگی استان

 سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری تور ویژه برنامه های فرهنگی ویژه ایام محرم در استان خبر داد.

حمیدرضا واعظی زاده  با اشاره به برگزاری تور ویژه برنامه های فرهنگی ویژه ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان گفت: باتوجه به رسالت کاری این سازمان و ترویج فرهنگ تاریخی و مذهبی، این نهاد برنامه های ویژه ای برای این ایام در سطح استان درنظر گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به رغم کمبود زمان برای برنامه ریزی این ایام و لزوم پرداختن به موضوع عاشورا و عزاداری آیینی و سنتی در استان اقدام به برگزاری تور ویژه مداحی در مراکز شهرستان ها نمودیم.

 وی نوحه سرایی یکی از مداحان اهل بیت در استان را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و افزود: برنامه مداحی ” کورش رضوانی فر” در ایام سوگواری امام حسین (ع) در مراکز شهرستان های استان به همت این اداره کل انجام خواهد شد که برنامه اصلی این تور با حضور مسئولان به صورت ویژه در دو تجمع بزرگ شهر لنده و چرام خواهد بود.

واعظی زاده با اشاره به حمایت های سازمان متبوع خود از گروه های تعزیه در استان تصریح کرد: باتوجه به رسالت و وظیفه اداره کل میراث فرهنگی در حوزه فرهنگی بخصوص عبرت های عاشورا با گروه های با سابقه استان هماهنگی و رایزنی های لازم در قالب تفاهم نامه هایی به منظور حمایت از آن ها صورت گرفته و برگزاری زیارت عاشورا در دهه اول محرم در مجموعه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری از دیگر برنامه های این سازمان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد چاپ بروشور و کارهای تبلیغاتی در زمینه فرهنگ عاشورا را از دیگر برنامه های خود عنوان کرد و ابراز داشت: بخشی از ماموریت این سازمان در حوزه فرهنگی صیانت و مرزداری از هویت فرهنگی تاریخی استان است که در این عرصه حوزه میراث فرهنگی در قالب های مختلف از جمله میراث معنوی و میراث ملموس اقدام به شناسایی، ثبت و آماده سازی این آثار متناسب با فضاهای فرهنگی تاریخی در استان نموده است. وی افزود: این سازمان در حوزه میراث معنوی پرداختن به آیین و رسوم و مواردی که جایگاه ارزشی در دین و مذهب دارند رسالتی دارد و سعی خواهیم کرد که حضوری پررنگ در این زمینه داشته باشیم.

+آرت لر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد