تاریخ درج خبر : 1395/06/28
کد خبر : ۵۵۴۰۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

بانک صادرات استان برای پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن همکاری نمی‌کند

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد از عدم همکاری بانک صادرات این استان در پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن انتقاد کرد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، ابراهیم فرزانه در نشست شورای بانک‌های استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مسکن یکی از ابتدایی‌ترین نیازهای انسان است، اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد از استان‌های فقیر کشور در زمینه مسکن مقاوم است.

وی افزود: از 80 هزار واحد مسکنی که باید در این استان مقاوم‌سازی شود در این 37 سال تنها 27 هزار واحد مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از سال 91 تاکنون، هر سال 5 هزار واحد سهمیه مقاوم‌سازی مسکن برای استان در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در این مدت از 20 هزار سهمیه، تنها توانسته‌ایم 4 هزار و 800 سهمیه را جذب کنیم.

فرزانه عنوان کرد: عدم جذب اعتبارات مقاوم‌سازی مسکن در حالی است که در این استان احتمال وقوع زلزله و بلایای طبیعی زیاد است.

وی بیان کرد: از سال 91 تاکنون اعتباری برای مقاوم‌سازی مسکن داده نشده است، که علت آن جذب تنها یک هزار و 800 مورد از کل سهمیه مقاوم‌سازی مسکن استان در سال 91 است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد سهمیه امسال مقاوم‌سازی مسکن استان را 10 هزار واحد عنوان کرد و گفت: برخی بانک‌ها عملکرد ضعیفی در زمینه پرداخت این تسهیلات داشته‌اند، به طوری که بانک صادرات تاکنون حتی یک فقره تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن پرداخت نکرده است.

فرزانه با بیان اینکه این موضوع به یک عادت تبدیل شده که سهیمه مقاوم‌سازی مسکن وارد استان شده و بسوزد، اظهار کرد: امسال نیز 30 میلیارد تسهیلات بلاعوض باید به مردم پرداخت شود که در حال برگشت خوردن است.

وی وام‌های مسکن را شامل وام‌های بازسازی و وام‌های طرح ویژه عنوان و بیان کرد: حدود 5 هزار فقره سهمیه وام بلاعوض بازسازی مسکن روستایی داریم که برخی بانک‌ها در این زمینه تاکنون خوب عمل کرده و برخی نیز هیچ سهمیه‌ای جذب نکرده‌اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد