تاریخ درج خبر : 1395/06/28
کد خبر : ۵۵۴۰۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نخستین اقامتگاه بوم گردی کهگیلویه وبویراحمد آماده بهره برداری است

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین اقامتگاه بوم گردی این استان در راستای تامین زیرساخت ها و توسعه اماکن اقامتی بخش خصوصی در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا آماده بهره برداری است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، الماس قبادی اظهار داشت: این اقامتگاه بوم گردی شامل یک خانه قدیمی بازسازی شده با زیربنای 900 مترمربع با 800 میلیون ریال تسهیلات بانکی هفته گردشگری سالجاری افتتاح می شود.

وی ظرفیت پذیرش این اقامتگاه بوم گردی را در یک مکان مفرح شهر زیبای سی سخت مرکز شهرستان دنا ماهانه 300 گردشگر ذکر کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 40 متقاضی برای استفاده از تسهیلات اقامتگاه های بوم گردی در این استان نام نویسی کرده اند که حمایت از این طرحهای واجد شرایط دراین بخش در اولویت سازمان و بانک های استان است.

قبادی سقف تسهیلات ساخت اقامتگاهای بوم گردی ویژه نوسازی خانه های قدیمی دارای ویژگی های زیست محیطی، طبیعی، تاریخی، فرهنگی، معماری، بهداشتی و رفاهی را یک میلیارد ریال باسود چهار درصد اعلام کرد.

وی بیان کرد: خانه های بوم گردی براساس امکانات و ظرفیت خدمات رفاهی با ویژگی های مناسب درجه بندی خواهند شد.

وی به تنوع جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و افزایش مسافران این استان اشاره کرد و گفت: ساخت کمپینگ های اقامتی، اقامت گاه های بوم گردی، هتل ها و سایر زیرساخت های خدماتی رفاهی با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از تسهیلات بانکی از برنامه های راهبردی این بخش است .

وی ظرفیت پنج هتل، 6 مهمانپذیر و مهمانسراهای این استان را 700 تخت اعلام کرد و افزود: توسعه خدمات رفاهی و اسکان در بخش گردشگری کهگیلویه وبویراحمد نیازمند جذب مشارکت بخش خصوصی است.

کهگیلویه وبویراحمد با داشتن 750 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و حدود 300 تفرجگاه گردشگری طبیعی جزو مناطق گردشگر پذیر جنوب غربی ایران است.

سالانه در فصل بهار و تابستان هزاران مسافر از مناظر طبیعی و تاریخی شهرهای خوش آب و هوای یاسوج و سی سخت دیدن می کنند.

شهر یاسوج با 100هزار نفر جمعیت در برخی روزهای تابستان سالجاری پذیرای بیش از 70هزار مسافر بود.

شهر سی سخت مرکز شهرستان 40 هزار نفری دنا در جوار کوه دنا دارای جاذبه های طبیعی چشم نوازی چون چشمه میشی، چشمه نمک و سیاحتگاه کم نظیر چشمه «کوه گل» از مناظر بدیع زاگرس است.

کوه دنا مشرف بر شهر سی سخت دارای 40قله بالای چهار هزار متر و یکی از مهمترین زیستگاههای حیات وحش ایران محسوب می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد