تاریخ درج خبر : 1395/06/28
کد خبر : ۵۵۴۰۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش نماینده بوشهر به اظهارات تاجگردون

در پی درج مطلبی از سوی غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تحت عنوان «واکنش تاجگردون به اقدامات اخیر در استان بوشهر» عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به این مطلب واکنش نشان داد.

به گزارش سایت استان به نقل از خبررسان، متن کامل پیام خدری به شرح زیر است؛

خدمت دوست و همکار عزیزم جناب آقای دکتر غلامرضا تاجگردون

نماینده محترم مردم شریف و غیرتمند گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

یادداشت اخیر شما را خواندم و لازم دانستم جهت تشریح واقعیات و تنویر افکار عمومی مطالبی را به عرض برسانم.

مستحضرید ارتباط مردم ایران در طول تاریخ در همه استان‌ها با هر قومیتی همیشه خوب و برادرانه بوده و این‌گونه نیست که مردم بصیر و نجیب دو استان بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد تحت تأثیر اظهارنظر یا مرقومه ای قرار گیرند و اگر ناطقی نطقی می‌کند صرفاً دیدگاه خود را بیان می‌کند و البته قرائت‌ها و تأویل‌ها از این متن‌ها یا بیان‌ها زیاد است.

انتظار نداشتیم مطالبه‌ی حقوق حقّه‌ی مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم که بنده به بازگرداندن آن سوگند خورده‌ام، دوستان را چنین آشفته کند و از جاده‌ی انصاف دور سازد. با وجود چاه‌های پرشمار نفت در منطقه‌ی ما، بدیهی ست که درصدی از بودجه‌های فرهنگی و ورزشی به حوزه‌ی ما اختصاص یابد و این‌یکی از زخم‌های کهنه و از مطالبات قدیم و مغفول مانده‌ی مردم ماست.

برادر عزیزم جناب آقای تاجگردون

زیبنده‌تر است که در عمل «رعایت حق همسایگی و حسن همجواری را بفرمایید.

فرمودید: «سال‌هاست که مردم گچساران میزبان عزیزان بندری بوده و به همزیستی با آنان افتخار کرده و می‌کنند» عرض می‌کنم همین اتفاق در بوشهر نیز روی می‌دهد و مایه‌ی افتخار ماست و این از خصایص ایرانی و اسلامی مردم دو استان است و جای تعجب ندارد و کشف جدیدی نیست و نشانه‌های آن در تاریخ آشکار است . بخشی از جمعیت ساکن بوشهر را لرهای عزیز تشکیل می‌دهند و مردم خونگرم بوشهر با آغوش باز پذیرای آنان بوده و هستند. اگر در یکی از روزهای تعطیل سری به دیلم و گناوه بزنید با تصویر عینی مهربانی و مهمان‌نوازی روبرو می‌شوید. این دوستی‌ها و برادری‌ها به امید خدا برای همیشه ادامه خواهد یافت. انشا الله.

در فراز دیگری مرقوم فرمودید: «در طول دوران نمایندگی‌ام افتخار داشتم در هر موضعی که قرار داشتم از حقوق و فرایند خطه جنوب و بالأخص آن استان که همواره خود را برادر آنان می‌دانستم دفاع کنم.»

طبق قانون اساسی سوگندی که نمایندگان ادا می‌کنند، رسالت پایبندی به استقلال و اعتلای کشور هم بخشی از آن است؛ بنابراین نماینده در خانه ملت هرچند منتخب حوزه انتخابیه‌ی خود است اما رسالت آن ملی است؛ بنابراین به‌طور مثال اگر اینجانب نیز از طرح و لوایحی دفاع کردم که نفع آن یا محل اجرای آن معطوف به استان دیگری است جای بیان ندارد چراکه تنها به وظیفه خود عمل کرده‌ام و شایسته نیست ادای تکلیف را چنان دیگری بنمایم.

در این متن به مقاومت و ایستادگی در تأمین مالی طرح‌های پارس جنوبی اشاره‌شده است، باید گفت نه‌تنها اعضا کمیسیون انرژی و برنامه‌وبودجه و نمایندگان بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بلکه همه نمایندگان ملت دغدغه برداشت سریع‌تر از میدان‌های مشترک دارند. چراکه عواید آن فاز به فاز به کل اقتصاد کشور می‌رسد این موضوع ملی است و اگر این موضوع در شمال کشور هم می‌بود همه باید نسبت به آن اهتمام می‌داشتند.

در بخش پایانی یادداشت با واژه‌هایی مانند «تحریک»، «مقاومت»، «تعرض»، «بیم»، «کمپین ضد آب»، «دود در چشم همگان»، «تحریک‌آمیز»، به توصیف شرایط کنونی برآمدید. ازاین‌رو من به‌عنوان خادم مردم بوشهر و خدمتگزار مردم گچساران که ۵ سال از عمرم را در میان آن‌ها به کسوت قضاوت گذارندم و به آن افتخار می‌کنم، مردم هر دو استان را از این نوع واژه‌های غیر مهربانانه به دور می‌دانم. جنوبی‌ها و خونگرمی و کمی آن‌طرف‌تر دریای آبی، زاگرس و دشت‌های سبز و کوه‌های استوار و جنگل‌های بلوط و آبشارهای روانش، نه نمی‌شود به نظرم مردمان هر دو دیار از واژه‌هایی مانند تعرض و تحریک به دورند و تا بخواهید بزرگوار و نجیب‌اند. آن‌ها سال‌هاست کاستی‌ها را نجیبانه تحمل می‌کنند و این رسالت ما نمایندگان را سنگین‌تر می‌کند.

چشم‌انداز ما تحکیم دوستی‌ها و اتحاد دیرین این دو استان است تا راه رسیدن به هدف مشترک ما که همانا تحول و آبادانی جنوب سرافراز است هموار گردد. بر ماست که به‌عنوان عصاره این مردم بزرگ و نجیب که برگ‌های زرین افتخاراتشان هنوز بر تارک تاریخ می‌درخشد، با ادبیاتی زیباتر و عقلایی تر سخن بگوییم و نیز خلاف همبستگی و همدلی گام برنداریم.

والسلام عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد