تاریخ درج خبر : 1395/06/28
کد خبر : ۵۵۴۰۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی استان:

نخستین اقامتگاه بوم گردی کهگیلویه و بویراحمد در سی‌سخت به بهره‌برداری می‌رسد

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین اقامتگاه بوم گردی این استان در راستای تأمین زیرساخت‌ها و توسعه اماکن اقامتی بخش خصوصی در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا آماده بهره‌برداری است.

139411161558395917046404

به گزارش سایت استان کهگیلویه به نقل از ایرنا، الماس قبادی اظهار داشت: این اقامتگاه بوم گردی شامل یک‌خانه قدیمی بازسازی‌شده با زیربنای 900 مترمربع با 800 میلیون ریال تسهیلات بانکی هفته گردشگری سالجاری افتتاح می‌شود.

وی ظرفیت پذیرش این اقامتگاه بوم گردی را در یک مکان مفرح شهر زیبای سی سخت مرکز شهرستان دنا ماهانه 300 گردشگر ذکر کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 40 متقاضی برای استفاده از تسهیلات اقامتگاه‌های بوم گردی در این استان نام‌نویسی کرده‌اند که حمایت از این طرح‌های واجد شرایط در این بخش در اولویت سازمان و بانک‌های استان است.

قبادی سقف تسهیلات ساخت اقامتگاه‌های بوم گردی ویژه نوسازی خانه‌های قدیمی دارای ویژگی‌های زیست‌محیطی، طبیعی، تاریخی، فرهنگی، معماری، بهداشتی و رفاهی را یک میلیارد ریال باسود چهار درصد اعلام کرد.

وی بیان کرد: خانه‌های بوم گردی بر اساس امکانات و ظرفیت خدمات رفاهی با ویژگی‌های مناسب درجه‌بندی خواهند شد.

وی به تنوع جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و افزایش مسافران این استان اشاره کرد و گفت: ساخت کمپینگ های اقامتی، اقامتگاه‌های بوم گردی، هتل‌ها و سایر زیرساخت‌های خدماتی رفاهی با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از تسهیلات بانکی از برنامه‌های راهبردی این بخش است .

وی ظرفیت پنج هتل، 6 مهمان‌پذیر و مهمانسراهای این استان را 700 تخت اعلام کرد و افزود: توسعه خدمات رفاهی و اسکان در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نیازمند جذب مشارکت بخش خصوصی است.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 750 اثر تاریخی ثبت‌شده در فهرست آثار ملی و حدود 300 تفرجگاه گردشگری طبیعی جزو مناطق گردشگر پذیر جنوب غربی ایران است.

سالانه در فصل بهار و تابستان هزاران مسافر از مناظر طبیعی و تاریخی شهرهای خوش آب‌وهوای یاسوج و سی سخت دیدن می‌کنند.

شهر یاسوج با 100 هزار نفر جمعیت در برخی روزهای تابستان سال جاری پذیرای بیش از 70 هزار مسافر بود.

شهر سی سخت مرکز شهرستان 40 هزارنفری دنا در جوار کوه دنا دارای جاذبه‌های طبیعی چشم‌نوازی چون چشمه میشی، چشمه نمک و سیاحتگاه کم‌نظیر چشمه «کوه گل» از مناظر بدیع زاگرس است.

کوه دنا مشرف بر شهر سی سخت دارای 40 قله بالای چهار هزار متر و یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌های حیات‌وحش ایران محسوب می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد