تاریخ درج خبر : 1395/06/30
کد خبر : ۵۵۴۳۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل اجتماعی استانداری استان خبر داد:

راه‌اندازی خانه تشکل‌های مردم‌نهاد در کهگیلویه و بویراحمد

خانه تشکل‌های مردم‌نهاد استان کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی شد.mirmohammadi-alifath-03

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راه‌اندازی خانه تشکل‌های مردم‌نهاد در استان اهمیت و ضرورت وجود تشکل‌های مردم‌نهاد، از راه‌اندازی خانه تشکل‌های مردم‌نهاد در استان خبر داد.

حجت‌الاسلام سید‌ علی‌فتح میرمحمدی با بیان اینکه تشکل‌های مردمی یکی از ضروری‌های مهم در هر منطقه است گفت: تشکل‌های مردمی با اقدامات خیرخواهانه خود می‌توانند در توسعه استان نقش مؤثری داشته باشند.

وی افزود: بیش از 290 تشکل مردم‌نهاد در استان به ثبت رسیده است که بیشتر این تشکل‌ها نیمه فعال یا راکد هستند.

میرمحمدی بر شناسایی تشکل‌های مردم‌نهاد نیمه فعال یا راکد استان تأکید کرد و گفت: باید علت عدم فعالیت این تشکل‌ها مشخص شود و چنانچه دیگر تمایل به ادامه کار ندارند به‌صورت رسمی منحل شوند.

وی افزود: تشکل‌های مردمی با کمک و همکاری نیروهای مردمی کار خود را انجام می‌دهند و بابت خدماتی که ارائه می‌دهد حقوقی دریافت نمی‌کند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت می‌تواند در بخش‌هایی مانند ساختار سازی، همکاری برای ثبت تشکل‌ها یا برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی با این تشکل‌ها همکاری کند.

وی نبود مکان متمرکز برای نشست‌ها و مشورت را مهم‌ترین مشکل تشکل‌های مردم‌نهاد اعلام کرد و گفت: نیاز است اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد هر یک ماه در محلی جمع شده و با بیان مشکلات خود به‌منظور رفع آن‌ها تصمیم‌گیری و هم‌اندیشی کنند.

میرمحمدی نصب تابلوهای مخصوص، استفاده از ظرفیت رسانه به‌منظور فرهنگ‌سازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری نشست‌های تخصصی، همکاری و تسریع در ثبت تشکل‌ها را از دیگر عوامل مؤثر برای توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد