تاریخ درج خبر : 1395/06/31
کد خبر : ۵۵۴۵۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان در کارگاه آموزشی اطفای حریق عنوان کرد:

سهل انگاران و سودجویان 880 هکتار از اراضی ملی را خاکستر کردند

کارگاه آموزشی یک روزه اطفای حریق توسط نهضت سبز زاگرس با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان و آبخیزداری ،منابع طبیعی شهرستان بویراحمد،سازمان آتش نشانی و تشکل های مردمی در محل اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

etfa-harigh

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،در این کارگاه  آموزشی  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان برگزاری چنین کارگاهی را هماهنگی بیشتر در اهداف سازمانی محیط‌ زیست و منابع طبیعی دانست و گفت: چنین کارگاهی باعث اتحاد و هماهنگی بیشتر در عکس‌العمل‌های سریع در زمان وقوع حوادث می شود.
محمدرحیم برزمند با اشاره به وقوع 69 فقره آتش‌سوزی در سال جاری که منجر به از بین رفتن 889 هکتار از منابع طبیعی استان شد، گفت: پوشش بالای غنی جنگلی مناطق و سهل‌انگاری گردشگران و تعمد سود جویان از علل اصلی حریق‌ها بوده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد به نقش پررنگ مردم در اطفای حریق اشاره کرد و گفت: اگر حضور پررنگ و فعال مردم نبود این میزان خسارات به 3 برابر افزایش پیدا می‌کرد.
دبیر اجرایی نهضت سبز زاگرس و  نماینده استانی پویش کما (کمیته مردمی اطفای حریق) به اهداف این تشکل اشاره کرد و گفت: تشکل زیست محیطی نهضت سبز زاگرس کهگیلویه و بویراحمد از سال 78 تاسیس و در زمینه آموزش در مدارس، مسابقات زیست محیطی، آموزش جوامع محلی، پژوهش، صیانت مناطق در معرض خطر انقراض گونه‌های گیاهی، احیاء گیاهان در معرض انقراض، برنامه‌های کاشت بلوط و درختکاری و خیریه‌های محیط زیست، کمپین‌های محیط زیستی  فعالیت می‌کند و جزء تشکل های قدیمی و فعال کشور و استان است.
امید سجادیان ادامه داد: هدف از برگزاری کارگاه آموزشی معرفی کمپین کما و تشکیل کمیته مردمی اطفا حریق مردمی در راستای اهداف این کمپین است.
وی افزود: پویش کما از ابتدای خردادماه سال جاری با پیشنهاد مهران رشیدی و حسن اجتماعی و فعالان محیط زیست در استان‌های زاگرس‌نشین تشکیل شده است.
سجادیان ایجاد شبکه ملی اطلاع‌رسانی اطفای حریق، تشکیل و ساماندهی کمیته‌های استانی، ایجاد ارتباط بین استان‌ها برای تبادل تجربیات و کمک‌های مردمی، ایجاد نقاطی بین دوایر دولتی و گروهای داوطلب جهت اطفای حریق، اطلاع‌رسانی حوادث و روند فعالیت‌های حین حادثه جهت اطلاع تمامی اعضا از مهمترین اهداف این کارگاه عنوان کرد.
در ادامه این کارگاه گودرز عبدالهی رئیس اسبق سازمان آتش‌نشانی استان به‌صورت تئوری و عملی به آموزش اطفاء حریق و نحوه استفاده از وسایل (کپسول،آتش کوب،…)  پرداخت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد