تاریخ درج خبر : 1395/06/31
کد خبر : ۵۵۴۵۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کلاهبرداری 330 میلیون ریالی در بهمئی توسط هکر تهرانی

هکر تهرانی با اغفال شهروند بهمئی 33 میلیون تومان از حساب وی خالی کرد که با اقدام به‌موقع رئیس بانک کشاورزی بهمئی این پول مسدود شد.%d9%87%da%a9%d8%b1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از آوای ماغر، مدت‌هاست که علیرغم هشدارهای پلیس فتا افرادی سودجو با اغفال مردم اقدام به خالی کردن حساب آن‌ها می‌کنند؛ این تبهکاران از ترفندهای گوناگونی جهت سوءاستفاده بهره می‌گیرند، ازجمله اینکه به‌دروغ به‌عنوان نماینده برخی برنامه‌های پخش‌شده در صداوسیما به مردم زنگ می‌زنند که شما در فلان برنامه برنده شدید و جهت پرداخت مبلغ نقدی جایزه باید اطلاعت حساب خود را ارسال نمایید و بعد با سوءاستفاده از اطلاعات فرد به دام افتاده، حساب آن‌ها را خالی می‌کنند.

در روزهای اخیر افرادی که در هک حساب‌های بانکی تبحر دارند از جانب رادیو قرآن به مردم زنگ می‌زنند و اعلام می‌کنند که از طرف همراه اول برنده سفر عتبات و عالیات یا مبلغ 5 میلیون تومان شدید و در اقدامی حیله گرانه و با تدارک یک مصاحبه صوری می‌پرسند که شما الآن چه احساسی دارید و سعی در برانگیختن احساسات و عواطف مذهبی مردم می‌کنند.

 وقتی احساسات مصاحبه‌گر را تحریک نمودند بعد می‌پرسند کارت کدام بانک را دارید و پس‌ازآن از طریق شماره تلفن و رمزی که در اختیار مال‌باخته می‌دهند در یک عملیاتی پیچیده و غافلگیرانه اقدام به خالی کردن حساب افراد می‌کنند.

متأسفانه در شهرستان بهمئی چندین نفر از این طریق پول خود را از دست دادند به‌عنوان نمونه از حساب بانکی یکی از شهروندان بهمئی مبلغ 33 میلیون تومان توسط یک هکر ساکن تهران برداشت غیرقانونی شد.

بعد از گزارش موضوع این مالباخته به بهرامعلی ضامنی، رئیس بانک کشاورزی شهر لیکک، وی توانست با اطلاع‌رسانی به‌موقع مراجع ذیصلاح در اقدامی سنجیده حسابی را که پول مالباخته به آن واریز شد، مسدود نماید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد