تاریخ درج خبر : 1395/06/31
کد خبر : ۵۵۴۵۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بهسازی و توسعه زیرساخت روستاهای گردشگرپذیر شهرستان کهگیلویه در آینده

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما آمادگی داریم که روستاهای هدف گردشگری را کمک کنیم گفت: امیدوارم کارهای اجرایی تأمین زیرساخت‌ها و بهسازی همه روستاهای هدف گردشگری شهرستان در برنامه ۵ ساله ششم انجام شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، امروز معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ، مدیرکل بنیاد مسکن استان، فرمانداران شهرستان‌های کهگیلویه و چرام به همراه جمعی از مسئولان از روستاهای شهرستان‌های چرام و کهگیلویه بازدید کردند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه این شهرستان دارای قابلیت‌های زیادی است که امیدوارم با کمک مسئولان شهرستان و استان بتوان از این قابلیت‌ها برای توسعه و پیشرفت استفاده کرد.

محمدرضا شاملو با بیان اینکه از محل اعتبارات مربوط به قیر، تبصره یک بودجه و همچنین بودجه سال گذشته نزدیک به یک هزار و 700 کیلومتر شبکه معابر روستایی اجرا شده است گفت: ظرف مدت کمتر از یک سال در روستاهای کشور نزدیک به 13 میلیون و 500 هزار مترمربع آسفالت معابر انجام‌شده است که این روند تا پایان امسال ادامه دارد.

وی با بیان اینکه میزان درخواست‌ها با حجم اعتبارات و میزان قیری که به ما تعلق‌گرفته تناسب ندارد عنوان کرد: با توجه به اینکه میزان مطالبات بسیار فراتر است سعی کردیم آن‌ها را مدیریت و اولویت‌ها را مدنظر قرار دهیم.

شاملو با بیان اینکه برای توسعه طرح‌های هادی در روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر اختصاص قیر سهمیه‌ای که هر دو ماه یک‌بار ابلاغ می‌شود، بیان کرد: برای اینکه از فرصت‌ها استفاده و روستاهایی را که زیرسازی آن‌ها آماده‌شده از بین نرود قرار شد که سهمیه قیر استان کهگیلویه وبویراحمد به‌صورت 100 درصد اختصاص یابد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: ما در چارچوب سقف سهمیه‌ای که برای استان منظور کردیم آمادگی داریم که پیمانکاران را بنیاد مسکن استان معرفی و حواله قیر تا سقف تعیین‌شده در اختیار پیمانکاران قرار دهیم.

وی با بیان اینکه سهمیه قیر استان کهگیلویه و بویراحمد بر اساس شاخص‌ها و تعداد روستاهای بالای 20 خانوار در هرسال حدود 6 هزار تن بوده که درمجموع برای سال‌های 94 و 95 باید 12 هزار تن قیر اختصاص یابد گفت: با توجه به تلاش‌ها و میزان فعالیت‌هایی که در این استان صورت گرفته است 27 هزار تن قیر به استان کهگیلویه وبویراحمد اختصاص که بیش از 2/3 این میزان جذب شده و مابقی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب استان قرار می‌گیرد.

شاملو با بیان اینکه اعتبارات ملی برای طرح‌های هادی از محل ردیف دائمی که داریم 250 میلیارد تومان است، عنوان کرد: به علت اینکه تخصیص آن هنوز اعلام نشده توزیع انجام نشده و به محض ابلاغ تخصیص توزیع استانی را شروع می‌کنیم.

وی به اهمیت روستاهای گردشگرپذیر اشاره کرد و گفت: با توجه به موقعیت و آب و هوای خوب و جاذبه های طبیعی استان و آثار تاریخی می‌توان از ظرفیت گردشگری روستایی برای بهبود اقتصاد روستاها استفاده کرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما آمادگی داریم که روستاهای هدف گردشگری را کمک کنیم، افزود: امیدوارم با کمک استانداری و سایر نهادهای مرتبط کارهای اجرایی تامین زیرساخت‌ها و بهسازی کلیه روستاهای هدف گردشگری شهرستان و استان کهگیلویه وبویراحمد در برنامه 5 ساله ششم و در چارچوب یک برنامه مشخص انجام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد