تاریخ درج خبر : 1395/06/31
کد خبر : ۵۵۴۵۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده کهگیلویه در مجلس:

۱۵ هزار تن قیر برای آسفالت روستاهای کهگیلویه اختصاص یافته است

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده گفت: از وزیر محترم نفت سهمیه ۱۵ هزار تن قیر برای چهار شهرستان حوزه انتخابیه‌ام گرفتم که هفته آینده حواله آن‌ها از راه و شهرسازی دریافت و به بنیاد مسکن تحویل می‌دهم.

adal hashemi - 6

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تیسنیم، عدل هاشمی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مشکلات مهمی که گریبان گیر جامعه است بحث مهاجرت روستائیان و حاشیه‌نشینی در شهرهاست.

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده با اشاره به اینکه برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان باید به مشکلات روستاها رسیدگی کرد، گفت: باید بحث بهسازی معابر، پیاده‌روها، جداول، پارک‌های محله‌ای و ورزش در روستاها را موردتوجه جدی قرار داد.

هاشمی پور با اشاره به اینکه روستانشینان سرمایه‌های اصلی ما و بیشتر نخبگان روستایی زاده هستند، تصریح کرد: ما باید عمران و آبادانی در روستاها را با جدیت بیشتری پیگیری و خدمات مورد نیاز روستائیان را در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا از مهاجرت آن‌ها به حاشیه شهرها جلوگیری کنیم.

وی با اشاره با اینکه معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور را به شهرستان دعوت کردیم تا از نزدیک شاهد مشکلات روستائیان شهرستان باشد، گفت: در این سفر چند روستا ازجمله تل بابونه، طسوج، باغ چشمه بلقیس، راک، چنگلوا و …. مورد بازدید و مشکلات آن‌ها از نزدیک موردبررسی قرار گرفت.

هاشمی پور با اشاره به اینکه در حوزه انتخابیه‌ام بیش از 300 روستا وجود دارد، بیان کرد: تمام مشکلات روستاها شناسایی و راهکارهای آن‌ها نیز موردبررسی قرار گرفته است.

وی به‌ضرورت تأمین آب کشاورزی روستائیان اشاره کرد و افزود: برای تأمین آب روستاهای کشاورزی حومه غربی شهر دهدشت اعتبار 22 میلیارد تومان در نظر گرفته شده و عملیات اجرایی آن از رودخانه مارون به‌زودی شروع می‌شود.

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده تصریح کرد: با توجه به اینکه در کمیسیون انرژی هستم و با درخواستی از وزیر محترم نفت سهمیه 15 هزار تن قیر برای چهار شهرستان حوزه انتخابیه‌ام گرفتم که هفته آینده حواله آن را از راه و شهرسازی دریافت و به بنیاد مسکن تحویل می‌دهم.

هاشمی پور افزود: این سهمیه قیر نزدیک به 10 میلیارد تومان ارزش دارد که با آن می‌توان آسفالت خیابان و معابر تعداد زیادی از روستاهای شهرستان‌های چهارگانه را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه من قول می‌دهم که سرباز خوبی برای مردم به‌ویژه روستائیان باشم، عنوان کرد: با این سهمیه قیر ابتدا روستاهایی که پروژه نیمه‌تمام دارند و زیرسازی آن‌ها تمام‌شده انجام و بعد به روستاهای دیگر پرداخته می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد