تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج:

طرح آموزش ایمنی در برابر حوادث و سوانح در مدارس یاسوج آغاز شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید طرح آموزش ایمنی در برابر حوادث و سوانح در مدارس و مهدکودک‌های این شهر آغاز شده است.

517203

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج، سرآتش یار محمد رستمی روز شنبه در جمع دانش‌آموزان هنرستان طالقانی افزود: در اجرای این طرح کلیه مدارس و مهدکودک‌های یاسوج زیرپوشش آموزش‌های پیشگیری از حوادث قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: فعالیت‌های آموزشی و پیشگیری این سازمان برای تأمین ایمنی مدارس و دانش‌آموزان باعث شده است تا آمار حوادث در مدارس و جامعه کاهش یابد.

وی افزود: با این آموزش‌ها، دانش‌آموزان به علت قرار گرفتن در یک سیستم آموزش ایمنی، دارای توانایی شناسایی و کنترل حوادث می‌شوند و می‌توانند به‌عنوان یک آتش‌نشان یار به خود و افراد حادثه‌دیده یاری رسانند.

وی اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی سرمایه‌گذاری بر روی آموزش ایمنی در میان دانش‌آموزان را به‌طورجدی دنبال کرده و امروز در نقطه‌ای قرار داریم که نه‌تنها حوادث را در مدارس کمتر کرده‌ایم بلکه در حال عملیاتی کردن طرح بزرگ آتش‌نشان یار دانش‌آموز هستیم.

وی گفت: در این راستا با مانورهای هر دانش‌آموز یک آتش‌نشان، فرهنگ ایمنی را بیش‌ازپیش افزایش می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه مقررشده تا در مقاطع مهدکودک، ابتدایی و راهنمایی، آموزش‌های ایمنی به‌صورت تئوری، تصویری و عملی داده می‌شود، اظهار داشت: در تمام مهدهای کودک یاسوج آموزش‌های موزیکال با مربیان حرفه‌ای کودکان و با استفاده از برنامه‌های متنوع و نمایش‌های عروسکی داده می‌شود.

وی ادامه داد: سپس کودکان را سوار ماشین‌های آتش‌نشانی کرده و برای آن‌ها عکس یادگاری با تجهیزات خاموش‌کننده و کلاه ایمنی با عنوان ˈ آتش‌نشان کوچکˈ گرفته می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج گفت: آموزش بدون انجام اقدامات پیشگیرانه نمی‌تواند به‌طور کامل مؤثر واقع شود.

وی اضافه کرد: به همین دلیل این سازمان برای استعلام ایمنی مدارس از یک لیست کنترل برخوردار است که شامل وضعیت بنا، تجهیزات اطفاء حریق، تردد دانش‌آموزان، شیر آتش‌نشانی، سیستم اعلام حریق، سیستم گرمایش، سیستم برق و راه‌های خروج اضطراری است.

رستمی گفت: ارتباط دوسویه با دانش‌آموزان مهم‌ترین شاخص اصلی در کاهش حوادث و سوانح شهری در این شهر است.

وی افزود: باید بسترسازی فرهنگی برای فراگیر شدن آموزش‌های پیشگیری از حوادث و سوانح در مدارس فراهم شود.

وی اظهار داشت: آموزش‌های دوران ابتدایی و راهنمایی در رشد شخصیت و پرورش عزت‌نفس دانش‌آموزان نقش اساسی دارد و ارائه آموزش‌های آشنایی با مقابله با حوادث و سوانح بسیار مؤثر است.

رستمی گفت: حوادث و سوانح شهری درهر سال درحال افزایش بوده و ارتقاء سطح آگاهی دانش‌آموزان می‌تواند به کاهش حوادث کمک کند.

وی افزود: دانش‌آموزان بخش اعظمی از جمعیت یاسوج را تشکیل می‌دهند و آموزش این قشر داشتن شهری سالم و عاری از حوادث کمک می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد