تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل آب و فاضلاب در مراسم بازگشایی مدرسه 9 دی عنوان کرد:

کهگیلویه و بویراحمدی‌ها 30 درصد از مردم دنیا بیشترآب مصرف می کنند

مدیرعامل آب و فاضلاب در آیین بازگشایی مدرسه 9 دی با بیان اینکه در 300 شهر کشور وضعیت تنش آبی وجود دارد گفت: سرانه مصرف آب در استان کهگیلویه و بویراحمد 30 درصد از میانگین جهانی بالاتر است و لازم است قبل از آنکه به مرحله بحران برسیم چاره‌ای بیندیشیم.

%d8%b3%db%8c%d8%af-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%84%d8%af%d9%86%db%8c-%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لدنی نژاد افزود: در دنیا هر فردی 120 لیتر آب و در ایران هر فرد تا 220 لیتر هم مصرف می‌کند این در حالی است که در استان کهگیلویه و بویراحمد هر فرد تا 280 لیتر هم آب مصرف می‌کند.

وی با اشاره به منابع تجدید پذیر استان گفت: بر اساس استانداردهای جهانی از منابعی که سالانه به‌واسطه بارش‌ها به آب‌های زیرزمینی اضافه می‌شود تنها 40 درصد آن استفاده می‌شود درحالی‌که در ایران با 90 میلیارد مترمکعب منابع تجدید پذیر، سالانه 98 میلیارد مترمکعب مصرف آب‌ داریم.

وی از دختران دانش‌آموز خواست: فعالیت در فضاهای مجازی و انتخاب نوع دوستان خود را مدیریت کنند و اقدام به تصمیم‌گیری‌هایی نکنند که بعداً پشیمانی حاصل آن باشد.

مدیر مدرسه نه دی نیز در این مراسم با بیان اینکه علاوه بر هزینه‌هایی که خانواده‌ها سالانه صرف آموزش فرزندان می‌کنند وزارتخانه نیز 200 هزار میلیارد تومان در این راه مصرف می‌کند، گفت: دانش‌آموزان باید تلاش کنند که این هزینه‌ها نتیجه داشته باشد.

نیک اقبال افزود: دانش‌آموزان باید تلاش کنند که رفتن و آمدن‌هایشان مفید و منجر به نتیجه مطلوب شود.

وی با بیان اینکه سرنوشت دانش‌آموزان در دست معلمان است از آن‌ها خواست بیشتر از آنکه روی پرورش مهارت‌های دانش‌آموزان تأکید کنند، به آن‌ها مهارت‌های انسان بودن و درست زندگی کردن را بیاموزند.

نیک اقبال ادامه داد: ریاضی و فیزیک خواندن زمانی ارزش دارد که با انسانیت همراه باشد پس در گام اول جامعه نیاز به مهارت‌های انسان شدن دارد.

وی با بیان اینکه آیین بازگشایی مدارس باید با حضور یکی از مدیران کل برگزار می‌شد گفت: موضوع محیط‌زیست و آب دو دغدغه مهم هستند که باید هم از طرف دانش‌آموزان و هم جامعه به‌صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: از همین ابتدای سال می‌خواهیم فرهنگ درست مصرف کردن آب را سرمشق خود قرار دهیم. تا در سال‌های آینده کمتر دچار مشکلات کم‌آبی شویم.

گفتنی است بر اساس مصوبه آموزش‌وپرورش برای آغاز سال تحصیلی زنگ مهر در مدارس باید با حضور یکی از مدیران و خانواده شهدا برگزار می‌شد که در این مدرسه زنگ شروع سال تحصیلی را پدر شهید زمانی به صدا درآورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد