تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار شهرستان بهمئی عنوان کرد:

بهمئی رکوردار آب‌رسانی از سد کوثر

فرماندار شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد از رکود 10 ساله طرح آب‌رسانی به شهرستان بهمئی خبر داد.rahmani-soltanali-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، سلطانعلی رحمانی گفت: بیش از یک دهه از آغاز عملیات لوله‌گذاری جهت انتقال آب سد کوثر به بهمئی و لیکک در کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد.

وی افزود: از اوایل دهه 90 تاکنون تنها 2 کیلومتر از مسیر و پروژه ۵۷ کیلومتری آب‌رسانی این شهرستان اجرایی شده است.

فرماندار بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به سطح پایین آب در این منطقه و بارش کم سالانه٬ آب شرب و کشاورزی ۲۰ هزار نفر جمعیت انسانی این شهرستان دچار خلأ بسیار جدی است.

رحمانی افزود: اعتبارات موردنیاز این پروژه آب‌رسانی ۹۰ میلیارد تومان است و با اجرایی شدن این طر‌ح هشت و نیم میلیون مترمکعب در آینده آب سد کوثر به این شهرستان تخصیص خواهد یافت.

وی میزان تخصیص آب شرب شهروندان از سد کوثر در آینده را پنج میلیون مترمکعب و سه و نیم میلیون مترمکعب مصارف صنعتی ذکر و اظهار داشت: با داشتن ۸۰ حلقه چاه نفت و فرصت‌های شغلی در بخش کشاورزی، صنعتی و دامداری، توجه نداشتن به زیرساخت‌های صنعتی و کشاورزی این شهرستان در گذشته باعث افزایش آمار بیکاری، خو‌د‌کشی و‌ طلاق شد‌ه است.

لازم به ذکر است، شهرستان بهمئی با ۱۷۴ روستا، یک شهر، دو بخش و چهار دهستان در سال‌های اخیر محروم‌ترین منطقه در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد