تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

باقری: اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد را به جایگاه اصلی خود خواهیم رساند

اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور هیئت‌رئیسه و مدیرکل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی رسماً بازگشایی شد.

bagheri-lohrasb-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم تأکید کرد که اتاق تعاون استان را به جایگاه اصلی و واقعی خود خواهیم رساند.

لهراسب باقری با بیان اینکه اتاق تعاون استان طی چند سال گذشته به‌هیچ‌وجه نتوانست کوچک‌ترین مشکلی از مشکلات تعاونگران را حل کند، افزود: تمام تلاش خود را برای حل مشکلات تعاونی‌های تمام نقاط استان بکار خواهم بست.

وی با تأکید بر اینکه اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد تاکنون از نیروهای کارآمد و متخصص خالی بود، اظهار داشت: هیئت‌رئیسه جدید با همدلی، همراهی و تلاش شبانه‌روزی سعی خواهد کرد مشکلات موجود بر سر راه تعاونی‌های استان را که سبب رکود این بخش شده است را حل‌وفصل کند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اتاق تعاون استان تا به امروز در خصوص بررسی و رفع الزامات و نیازهای اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها کارنامه مثبتی را از خود ارائه نداده است.

رئیس اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برنامه دوره جدید اتاق تعاون، موضوع تحقیقات و اشتغال افراد جویای کار در قالب تأسیس شرکت‌های تعاونی و توسعه صادرات غیرنفتی در بخش تعاون مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

این مسئول با بیان اینکه اتاق تعاون استان از بدو تأسیس تاکنون تنها 173 میلیون تومان درآمد داشته است افزود: اتاق تعاون ایران در سال جدید هیچ مبلغی برای کمک به اتاق‌های تعاون کشور در نظر نگرفته است.

وی با تأکید براینکه هیئت‌رئیسه جدید اتاق تعاون استان تمام تلاش خود را برای درآمدزایی بکار خواهد بست اظهار داشت: با همکاری هیئت‌رئیسه جدید اتاق تعاون استان را به جایگاه اصلی خود خواهیم رساند.

باقری اظهار داشت: انجام طرح‌های تحقیقاتی برای شناخت فرصت‌ها، امکانات و مزیت‌های نسبی استان، تهیه طرح‌های توجیهی و همکاری در تأسیس و گسترش تعاونی‌ها، تشکیل بانک اطلاعاتی و ایجاد کمیته اشتغال اتاق تعاون، ایجاد دفاتر نمایندگی اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان‌های استان، پیگیری انجام تصدی‌های بخش تعاونی که قابل‌واگذاری به اتاق تعاون است و ایجاد زمینه لازم برای توسعه صادرات تعاونی‌های ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این دوره است.

این مسئول در پایان افزود: تلاش خواهیم کرد تا عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شده و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، اهداف اتاق تعاون ایران را که همانا مشارکت بیشتر مردم است محقق کنیم.

در ادامه معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون هیچ‌گونه فعالیت مثمرثمری نداشته است.

عبدالناصر قادرپناه با تأکید بر اینکه در این مدت اداره کل کار با این اتاق مدارا کرده است، افزود: علیرغم مکاتبات فراوان با اتاق تعاون استان، هیئت ریسه سابق هیچ اقدامی در جهت رفع مشکلات موجود انجام نداد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با تغییر هیئت‌رئیسه فعالیت اتاق بیشتر شود، گفت: اعضا جدید هیئت‌رئیسه می‌بایست با همفکری بخشی از مشکلات تعاونی‌های استان را رفع کند.

این مسئول با اشاره به وظایف اتاق تعاون اظهار داشت: تمامی داوری تعاونی‌ها قبل از ارجاع به مقامات قضایی باید در اتاق بررسی شود.

قادرپناه با تأکید بر اینکه دبیر سابق باید مسائل مالی سال‌های قبل را به‌طور شفاف اعلام نماید، گفت: هیئت‌رئیسه جدید باید به فکر درآمدزایی بوده تا بتوانند مشکلاتی که این اتاق با ا دست‌وپنجه نرم می‌کند را رفع نمایند.

وی در پایان با تقدیر از فعالیت‌های رئیس اتاق تعاون استان در چند ماه اخیر اظهار امیدواری کرد که با تلاش بیشتر هیئت‌رئیسه اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد جز برترین اتاق‌های کشور شود.

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد که اتاق تعاون می‌تواند دغدغه ما را برای رفع معضل بیکاری رفع نماید.

صابر مظاهری با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار تعاونی فعال در این استان وجود دارد گفت: حمایت از تعاونی‌ها باید در اولویت کاری اتاق تعاون استان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های کاری اتاق، ایجاد تعاونی‌های جدید و فعال کردن تعاونی‌های راکد در سطح این استان باشد افزود: در حال حاضر تعداد 3 هزار و 400 تعاونی در شهرهای مختلف این استان وجود دارد.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تعداد اعضای تعاونی‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در حال حاضر تعداد 122 هزار نفر عضو تعاونی‌ها در سطح این استان هستند.

مظاهری خاطرنشان کرد: تاکنون تعاونی‌های فعال در کهگیلویه و بویراحمد حدود 20 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه به دلیل عملکرد ضعیف این اتاق در سال‌های گذشته بسیاری از تعاونگران با وظایف این اتاق هیچ‌گونه آشنایی ندارند تصریح کرد: هیئت‌رئیسه جدید با برنامه‌ریزی مدون تعاونی‌های فعال استان را به عضویت این اتاق درآورند.

این مسئول با تأکید بر اینکه نباید چشم‌انتظار تخصیص بودجه از مرکز باشیم، گفت: هیئت‌رئیسه جدید اتاق با همکاری با تعاونی‌های استان به سمت درآمدزایی پیش روند.

مظاهری با بیان اینکه در صورت اعتماد تعاونگران به اتاق درآمدزایی آن افزایش می‌افزاید: برای کمک به اتاق سعی می‌کنیم بخشی از اعتبارات را به این اتاق اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد: با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و دعوت از تعاونی‌های برتر کشور ضمن درآمدزایی می‌توان اتاق تعاون استان را به کشور معرفی کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با تأکید براینکه با تمام توان از هیئت‌رئیسه جدید اتاق حمات خواهیم کرد گفت: تلاش خواهیم کرد با همکاری بیشتر مشکلات موجود را رفع نماییم.

وی در پایان با بیان اینکه ایجاد نمایندگی اتاق تعاون در دیگر شهرستان‌ها می‌تواند مشکلات تعاونی‌های این شهرستان‌ها را موردبررسی قرار داد اظهار داشت: برای کمک به تعاونی‌های استان مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اتاق در اسرع وقت رفع شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد