تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -
نواخته شدن زنگ مهر در مدارس استان؛

148 هزار دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمد راهی کلاس درس شدند

همزمان با سراسر کشور زنگ مهر و مقاومت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد نواخته و سال تحصیلی جدید آغاز شد.

zang-mehr-bazgoshayi-madares

به گزارش خبرگزاری سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، در مراسم نمادینی که صبح امروز با حضور جمعی از مدیران و مسئولان نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد ارشد استان در هنرستان آیت‌الله طالقانی یاسوج برگزار شد، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید به صدا درآمد و 148هزار دانش‌آموز در کهگیلویه و بویراحمد راهی کلاس درس شدند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: 148 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، بزرگسالان، آموزش از راه دور، غیرانتفاعی و پیش‌دبستانی این استان راهی کلاس درس شدند.

هادی زارع پور  افزود: این تعداد دانش‌آموز در 2 هزار و 870 مدرسه در 13 منطقه آموزشی مشغول به تحصیل شدند.

وی اظهار کرد: در قالب پروژه مهر کار ساماندهی معلمان و آماده‌سازی مدارس در مناطق 13 گانه آموزشی این استان همراه با برنامه‌ریزی و نظارت لازم برای شروع به‌موقع سال تحصیلی انجام گرفته است.

زارع پور با اشاره به کمبود معلم و نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش استان به‌ویژه شهرستان بویراحمد، گفت: با توجه به افزایش شمار دانش‌آموزان ابتدایی بیشترین نیاز معلم با حدود 100 نفر در سال تحصیلی جدید در این مقطع پیش‌بینی می‌شود.

وی ترکیب جمعیتی دانش‌آموزان پسر نسبت به دختران در سطح مدارس استان را نیز 51 به 49 درصد ذکر کرد.

زارع پور تعداد دانش‌آموزان عشایری کهگیلویه و بویراحمد را سه هزار و 500 نفر عنوان کرد و گفت: 16 درصد جمعیت دانش‌آموزی این استان در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هشت هزار و 442 نفر از این تعداد در مهدهای کودک، 9 هزار و 482 نفر در مدارس ابتدایی غیردولتی، سه هزار و 916 نفر در مراکز و مدارس از راه دور و 2 هزار و 606 نفر در مدارس غیرانتفاعی در دوره متوسطه تحصیل می‌کنند.

زارع پور گفت: تعداد کل دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته نیز 147 هزار نفر در مقاطع مختلف بودند.

وی اظهار کرد: از این تعداد 75 هزار و 780 نفر در دوره ابتدای، دوره متوسطه اول 30 هزار و 26 نفر، دوره متوسطه اعم از نظری، کاردانش و فنی و حرفه‌ای نیز 23 هزار و 772 نفر بودند.

زارع پور با بیان اینکه بیش از 14 هزار و 500 معلم، مربی و کادر اجرایی در آموزش‌وپرورش استان وظیفه هدایت و امر آموزش دانش‌آموزان در بیش از 9 هزار کلاس را عهده‌دار هستند، افزود: بیشترین نیاز معلم و نیروی انسانی در حوزه آموزش ابتدایی است.

زارع پور گفت: 14 هزار و 950 نوآموز کهگیلویه و بویراحمدی سالجاری نیز روانه کلاس درس شدند.

با آغاز بهار تعلیم و تربیت، هشت هزار و 600 غنچه پیش‌دبستانی و 10 هزار و 374 دانش‌آموز دوره اول متوسطه با برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در کهگیلویه و بویراحمد سال تحصیلی (95-96) را آغاز کردند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد دانش‌آموزان کلاس اولی در سال تحصیلی سالجاری نسبت به سال تحصیلی گذشته در این استان حدود 105 درصد رشد داشته است.

علی شیر زهرایی اظهار داشت: تعداد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی نیز در سال تحصیلی جدید (95-96) در سطح استان حدود 2 درصد نسبت به سال تحصیلی گذشته افزایش داشته است.

وی ابراز داشت: 77 هزار و 679 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی در یک هزار و 313 مدرسه در قالب چهار هزار و 406 کلاس درس سال تحصیلی جدید خود را آغاز کردند.

زهرایی تصریح کرد: 850 دانش‌آموز با نیازهای ویژه آموزشی امسال نیز در 71 مدرسه استثنایی در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه پایه‌های اصلی علم و دانش از دوره اول ابتدایی آغاز می‌شود خواستار توجه و اهتمام بیش‌ازپیش معلمان و اولیای دانش‌آموزان نسبت به شیوه تدریس، یاددهی و فراگیری صحیح و مطلوب دانش و تعلیم و تربیت آن‌ها شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد