تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار گچساران تأکید کرد

ضرورت ارائه اطلاعات صحیح به آمارگیران برای کمک به توسعه و عمران گچساران

فرماندار گچساران بر لزوم ارائه اطلاعات صحیح به آمارگیران برای کمک به توسعه و عمران این شهرستان تأکید کرد.13950606000822_photoa

به گزارش سایت کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، عبدالرحیم رحیمی عصر امروز در جمع دست‌اندرکاران سرشماری نفوس و مسکن گچساران اظهار کرد: موفقیت‌ها و دستاوردهای کشورمان در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی مدیون رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و جانفشانی شهدا، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان است.

عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه به‌صورت اینترنتی آغاز می‌شود، گفت: این سرشماری که از تاریخ سوم مهرماه آغاز شده و تا 20 روز دیگر ادامه دارد در این مرحله به‌صورت اینترنتی و توسط خود مردم اطلاعات وارد سامانه مربوطه خواهد شد و کد آماری دریافت خواهند کرد.

رئیس ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن گچساران گفت: شهروندانی که به‌صورت اینترنتی آمار و اطلاعاتشان ثبت می‌شود باید کد رهگیری اعلامی را به مأموران سرشماری مراجعه‌کننده به درب منزل تحویل دهند.

وی با اشاره به هدف اجرای سرشماری نفوس و مسکن اذعان داشت: هدف از سرشماری علاوه بر کسب آگاهی از تعداد جمعیت، جمع‌آوری اطلاعاتی در رابطه با وضعیت مسکن، بهداشت، سطح تحصیلات و اشتغال برای توسعه شهرها و روستاهای کشور است.

رحیمی با اشاره به اتمام مهلت زمان ثبت‌نام از متقاضیان به‌عنوان مأمور سرشماری در سامانه خاطرنشان ساخت: با همکاری ستاد سرشماری و برگزاری آزمون از داوطلبین کار پالایش نیروهای موردنیاز در حال انجام و بررسی است که با مشخص شدن افراد واجد شرایط باتجربه و متخصص دوره‌های آموزشی نیز برگزار خواهد شد تا برای شرکت در دوره‌های آموزشی ویژه مأمورین افراد باتجربه و متخصص فراخوان شوند.

رحیمی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید در خصوص اهمیت و نقش آمار و سرشماری در کشور آشنا شوند، تأکید کرد: با توجه به اهمیت بحث سرشماری و نقش مؤثر آن در برنامه‌ریزی‌های کلان و بودجه‌ریزی هر شهرستان امروز همزمان با سراسر کشور زنگ نمادین نفوس و مسکن در مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی گچساران و روستای سرآب‌نیز به صدا درآمد.

وی افزود: دانش‌آموزان باید در خانواده‌ها موضوع سرشماری را به‌نوعی نهادینه کرده و از خانواده‌های خود بخواهند تا اطلاعات صحیح در اختیار آمارگیران قرار دهند.

این مسئول همراهی دانش‌آموزان به‌عنوان همیاران مرکز سرشماری را کمک قابل‌توجهی درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و ارائه اطلاعات صحیح دانست و از همه مردم همکاری در این عرصه را خواستار شد.

رحیمی دسترسی به آمار صحیح و اطلاعات درست را باعث توسعه و پیشرفت دانست و تصریح کرد: از همه ظرفیت‌ها باید در جهت ارتقا و گسترش فرهنگ آماری استفاده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد