تاریخ درج خبر : 1395/07/02
کد خبر : ۵۵۴۶۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خبر داد؛

سفر سفیران عراق و عمان به یاسوج در آینده‌ای نزدیک

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج گفت: سفیران کشورهای عمان و عراق باهدف توسعه صادرات در آینده‌ای نزدیک به کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنند.

kiani-jabar-02

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، جبار کیانی پور در نشست شورای توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: هماهنگی لازم برای انجام سفر این دو سفیر که در آینده نزدیک انجام می‌شود در وزارت امور خارجه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: این سفر فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های صادراتی کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای عربی است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج خاطرنشان کرد: رونق صادرات به بازار کشورهای عربی، حوزه خلیج‌فارس و دیگر کشورها نیازمند اعزام گروه‌های اقتصادی و دعوت از هیئت‌های تجاری دیگر کشورها به استان است.

کیانی پور تصریح کرد: برخی تاجران کشور بلغارستان آماده سرمایه‌گذاری در برخی بخش‌های اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد به‌ویژه در کشاورزی و بسته‌بندی لبنیات هستند.

وی تقویت روابط بین‌المللی را لازمه توسعه صادرات غیرنفتی عنوان کرد و ادامه داد: توسعه صادرات استان نیازمند اعزام بازاریاب و ایجاد غرفه‌های معرفی تولیدات صادراتی در دیگر کشورهاست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج درزمینهٔ تأخیر در تهیه طرح سند توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اطلاعات بخش‌های مختلف جمع‌آوری و نشست‌های مختلفی با سازمان‌های صنعت و معدن، صنایع‌دستی و کشاورزی برگزارشده است.

کیانی پور اضافه کرد: تهیه و تدوین این سند نیازمند کار علمی و کارشناسی دقیق است و اجرای آن توسط یک تیم از استادان دانشگاه و صاحبنظران به یک میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد